Jak dobrać stanik?

Podobno najlepszym przyjacielem kobiety są brylanty, wiele kobiet jest jednak zdania, że największe wsparcie dla duszy i dla ciała daje dobrze dobrany biustonosz. Pewnie niektóre z Was zgodzą się, że niewiele rzeczy poprawia samopoczucia tak dobrze jak piękna bielizna. Nie ma żadnych wiarygodnych badań, więc Groszki cytują Trinny i Susannę, które wielokrotnie w swych programach ze zgrozą zauważały, że większość kobiet nosi źle dopasowane biustonosze. Wygląda na to, że kupowanie bielizny jest o wiele trudniejsze niż się to wydaje...

1. Najważniejsze: właściwy rozmiar

Wydaje Ci się, że znasz swoje wymiary? Że nosisz dobrze dobrany biustonosz? Jeśli to prawda, to jesteś szczęściarą. Jeśli jednak masz wrażenie, że coś jest nie tak, przyda Ci się lektura Stanikomanii i forów dyskusyjnych typu Lobby Biuściastych . Zajdziesz tam informacje dotyczące tego, jak należy się mierzyć oraz mnóstwo przydatnych linków. Jeśli sama nie potrafisz dopasować odpowiedniego rozmiaru, powinnaś wybrać się do dobrego sklepu z bielizną . "Dobry sklep z bielizną" to taki, w którym fachowy personel zmierzy Cię i pomoże wybrać odpowiedni stanik.

Freya Arabella: Biustonosz - kusidełko wszechczasów

2. Przymiarka

Nie kupuj "na oko", zawsze przymierzaj, nawet jeśli jesteś pewna, że znasz swój rozmiar. Rozmiarówki różnych producentów często się różnią, poza tym model modelowi nie jest równy, więc może się okazać, że przy konkretnym typie biustonosza będziesz musiała sięgnąć po rozmiar inny niż zwykle nosisz. Jeśli kupujesz w sklepie internetowym, upewnij się, że będziesz mogła odesłać stanik lub wymienić go na innych rozmiar.

MistiqueMistique Mistique

Masquerade Polka: Kapryśna czekoladka

3. Obwód

W skrócie: obwód nowego stanika musi być ciasny. W trakcie noszenia i po kilku praniach z pewnością się rozciągnie. Nowy biustonosz zapinaj już w przymierzalni na najluźniejsze haftki. Jeśli od razu zapinasz się na najciaśniejsze, to znak, że obwód jest za duży. Przy dobrze dobranym obwodzie tył stanika znajduje się poniżej łopatek i nie zmienia swojego położenia podczas ruchu.

Panache Harmony: Dobry stanik codzienny

4. Miseczki

Nawet jeśli biustonosz jest w dobrym rozmiarze, miseczka nie musi być kompatybilna z Twoim biustem. Może być za płytka, niedostosowana do Twojego rozstawu, fiszbiny mogą być za szerokie lub za wąskie. Idealnie dobrana miseczka nie marszczy się, nie odstaje od ciała, nic się z niej nie wylewa. W zależności od typu stanika (bardotka, balkonetka, plunge, fullcup) nasz biust będzie zupełnie inaczej wyglądał - raz to będą apetyczne jabłuszka, innym razem nielubiane przez niektórych stożki.

OyshoOysho Oysho

Freya Tigerlilly: Różowo-pomarańczowy seksowny stanik

5. Podskocz

Staniki mają przede wszystkim być funkcjonalne. Jeśli przy tym pięknie się prezentują, to doskonale, ale prawda jest taka, że żaden biustonosz nie będzie dobrze wyglądał, jeśli nie będziesz się czuć w nim swobodnie. Towarzyszy Ci przez cały dzień i musi nadążać za trybem Twojego życia. W trakcie szybkiej przymiarki nie jesteś w stanie odkryć, jak się będzie sprawował w trakcie noszenia, ale możesz zminimalizować ryzyko nieudanego zakupu. Po założeniu podskocz kilka razy, zrób skłon, podnieś ramiona do góry itp. Dzięki temu sprawdzisz, czy nic Cię nie uwiera, czy fiszbiny nie wrzynają się w ciało i żebra, czy stanik nie sprawi Ci niemiłej niespodzianki, gdy pobiegniesz do autobusu. Sprawdź, czy ramiączka nie wrzynają Ci się w ramiona, czy nie są za cienkie lub za szerokie. Czy nie przeszkadzają Ci metalowe elementy biustonosza, czy materiał Cię nie drażni, a koronka nie drapie?

Curvy Kate Portia Chocolate: Elegancja i pokusa w jednym

6. Załóż bluzkę

Warto zobaczyć, jak stanik będzie się prezentował pod ubraniem - w końcu przez większość czasu i tak pozostaje ukryty. Koronki , falbanki, koraliki i kokardki cieszą oczy i dodają uroku, ale mogą odznaczać się pod ubraniem, a nie każda kobieta to lubi. Poza tym sweter czy bluzka pokaże, czy dobrze dopasowałyśmy rozmiar, czy nie tworzą nam się niechciane wałeczki - lub czy miseczki nie są za małe.

Panache Inferno: Dla koneserów

Paulina Kozłowska

Lula.pl: Najpiękniejsza gwiazda na Elle Style Awards

Miss Triumph - kolekcja piękna i wygodna

Stanik dla karmiącej mamy

Więcej o: