Kate Moss - dwoista natura, dwoisty styl

Czy na co dzień Kate Moss ubiera się równie dobrze jak w pracy?

Kate Moss urodziła się 33 lata temu w angielskiej miejscowości Addiscombe. Karierę w świecie modellingu rozpoczęła w wieku 14 lat, kiedy podczas powrotu z wakacji została zauważona na jednym z lotnisk przez Sarę Ducas, reprezentującą agencję Storm. Spotkanie z 1988 roku na zawsze odmieniło życie Kate .

Szybko stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych i najlepiej zarabiających modelek. W latach 90. jej twarz regularnie gościła na okładkach prestiżowych magazynów takich jak "The Face " czy "Vogue ".

moss

Rosnąca popularność nastoletniej jeszcze modelki zaowocowała kontraktem z Calvinem Kleinem , który okazał się przełomowym w jej karierze. Wkrótce po rozpoczęciu współpracy z CK, brytyjska modelka zaczęła otrzymywać coraz poważniejsze angaże. Mając niewiele ponad 20 lat, Kate współpracowała już z takimi gigantami rynku mody jak D&G czy Versace.

Lukratywne kontrakty, wysokie zarobki i częste imprezy zawodowe odkryły słabe strony jej osobowości. W latach '94-'98 Kate borykała się z narkotykowym problemem, sugerowano wręcz, że jest uzależniona od kokainy . Wkrótce po opuszczeniu przez nią kliniki odwykowej rozpoczęły się plotki dotyczące jej domniemanej anoreksji.

Mimo że w 2000 roku stała się jedną z najlepiej zarabiających modelek na świecie, sielanka nie trwała długo. W 2005 roku po opublikowaniu zdjęć i filmów, ukazujących Kate zażywającą narkotyki, czołowe domy mody postanowiły zerwać z nią kilkumilionowe kontrakty. Awanturnicze usposobienie , trudny charakter i narkotykowe problemy poważnie zagroziły dalszej karierze modelki.

moss

Po roku 2006, gdy wieści o kokainowych kłopotach nieco przycichły, Moss zaczęła wracać do gry. Kontrakty z Burberry, Louis Vuitton i Chanel sprawiły, że w 2006 roku British Fashion Council przyznał jej prestiżową nagrodę dla najlepszej modelki roku.

Dziś Kate Moss jest jedną z najpopularniejszych modelek na świecie, kochaną, ale i nienawidzoną przez miliony. Charyzmatyczna osobowość, burzliwe życie osobiste i nietuzinkowa uroda wyniosły ją w kontrowersyjny sposób na modowy szczyt.

Czy na co dzień ubiera się równie dobrze co w pracy? Przekonajcie się sami!

Sex, drugs and rock'n'roll

Codzienny ubiór modelki w doskonały sposób oddaje jej ekscentryczną osobowość. Wąskie spodnie, odważne topy, wysokie kozaczki to główne elementy jej dziennej garderoby. Luz i nonszalancję stroju podkreślają dodatki w hippisowskim stylu, takie jak chusty, szaliki, duże torby i okulary.

moss

Swobodne kreacje, choć z pozoru niedbałe, w rzeczywistości są świetnie przemyślane i zaplanowane. Miejski luz w rockowym klimacie , jaki preferuje Kate Moss, stanowi źródło inspiracji dla wielu młodych kobiet na całym świecie.

moss

Elegancko i kobieco

Jak każda kobieta, również Moss ma swoją drugą naturę. Paradoksalnie, gdy modelka zrzuca z siebie ostrą i wyrazistą miejską garderobę, zakłada delikatne, subtelne , eleganckie i kobiece kreacje . Sukienki i kostiumy utrzymane w odcieniach szarości, czerwieni, beżu, brązu, żółci czy bieli uwypuklają jej niebanalną urodę pełną naturalności i zmysłowości.

moss

Choć wyjściowe i okolicznościowe ubrania modelki przyjmują charakter formalny, to nie brak w nich elementów ukazujących jej kontrowersyjne usposobienie. Duże dekolty, zwiewne materiały, kuse spódniczki, odkryte ramiona i plecy aplikowane są w bardzo wysublimowany i przemyślany sposób, tworząc kompromis pomiędzy drapieżną naturą a kobiecą delikatnością .

moss

Ubrania, jakie Kate Moss prezentuje na czerwonym dywanie, charakteryzują się dużą kobiecością. Tajemnicze, uwodzicielskie i seksowne stroje modelka czyni spójnymi ze swoim makijażem. Modne kroje i fasony subtelnie podkreślają walory jej urody i figury.

moss

Tekst: Michał Prugar-Ketling

Więcej o: