Czym jeżdżą gwiazdy?

Poznaj auta światowych gwiazd show -  biznesu. Sprawdź czy równie stylowo poruszają się po drogach i autostradach jak po czerwonym dywanie!

Samochód od dawna przestał być jedynie środkiem transportu i przydatnym narzędziem. W dobie XXI wieku auto to coś więcej. To odzwierciedlenie poczucia estetyki, przejaw indywidualności, oryginalności oraz symbol przynależności do danego środowiska. Kryteria jakimi kierują się gwiazdy zdecydowanie odbiegają od naszych. Za sprawą ich bajecznych budżetów praktyczne myślenie schodzi tu na drugi plan. Górę bierze ilość i jakość.

Auta sławnych ludzi to przede wszystkim wyznacznik ich prestiżu, poziomu społecznego i majętności. Luksusowe samochody od lat są jednym z lekarstw na gwiazdorską próżność. Groszki jako miłośnicy motoryzacji, postanowiły rozwinąć nieco temat gwiazdorskich "cacek" oraz przybliżyć Wam czym jeżdżą i poruszają się na co dzień. Startujemy!

Mercedes Mclaren - Robbie Williams

Limuzyny

Każda licząca się i szanująca gwiazda musi mieć w swoim garażu przynajmniej jedną limuzynę. Czyli duży, luksusowy, komfortowy samochód, który zapewni szybkie i bezpieczne przemieszczanie się zarówno podczas miejskiej przejażdżki jak dłuższej trasy.

Ulubione marki gwiazd w tym segmencie to: Mercedes, BMW, Audi, Maybach, Rolls - Royce i Bentley. I tak oto Jay - Z jeździ na przemian Maybach'em i Bentley'em Azure, Snoop Dogg  Rolls - Royce'em Phantom'em , 50 Cent Mercedesem CLS, David Beckham Audi A8, Wayne Rooney Chrysler'em 300C, a Madonna BMW serii 7.

Rolls Royce Phantom - Snoop Dogg

Kabriolety

W słoneczne i upalne dni gwiazdy uwielbiają czuć wiatr we włosach poruszając się swoimi "cabrio" Czyli dwudrzwiowymi samochodami typu coupe lub roadster z odkrytym dachem.

Do entuzjastów kabrioletów zalicza się: Jude Law poruszający Mercedesem CLK, Paris Hilton jeżdżąca Bentley'em Continentalem GT, Lindsay Lohan i jej Nissana 350Z czy Britney Spears podróżująca Mercedesem SL500.

Mercedes clk cabrio - Jude Law

Sportowe

Auta sportowe są chyba ulubionym segmentem motoryzacyjnym gwiazd. Niepraktyczne i diabelsko drogie dostarczają największej dawki adrenaliny podczas jazdy. Sam ich ryk i warkot przyprawia o szybsze bicie serca. Topowymi markami w tej klasie są: Porsche, Ferrari, Aston Martin, Lamborghini i Mercedes Mclaren.

Największym fanem sportowych samochodów jest chyba muzyk Jay Kay (Jamiroquai), który w swojej kolekcji posiada: Ferrari F40, Ferrari F50, Ferrari 550, Ferrari Enzo, Lamborghini Diablo oraz Aston'a Martin'a DB5 z 1963 roku znanego z ekranizacji przygód James'a Bond'a.

Samochody sportowe uwielbia również Justin Timberlake jeżdżący Porsche 911, Rod Stewart jeżdzący Ferrari 430 Spider, oraz raperka Missy Elliot poruszająca się Lamborghini Gallardo w krzykliwej zieleni.

Zobacz interesujący filmik z Madonną

samochody

ferrari enzo

Prawdziwą perełkę w swojej kolekcji mają kierowca formuły Lewis Hamilton, prezenter Jay Leno oraz piosenkarz Robbie Williams. Wszyscy trzej na co dzień poruszają się Mercedesem Mclarenem SLR, którego technologia zbliżona jest do tej jaką znajdziemy w bolidach F1.

Terenowe

Kolejnym segmentem omawianych aut są terenówki, zwane potocznie "dżipami". Pojazdy przestronne, wysoko zawieszone i napędzane na cztery koła. Dzięki dżipom gwiazdy mogą bez trudu dotrzeć do swoich wysoko położonych pałaców, bądź górskich domków wypoczynkowych. Przodownikami w tym segmencie są marki: Jeep, Hummer, Range Rover.

Range Rover - Angelina Jolie

Eleganckim Range Roverem jeździ m.in. Angelina Jolie, Ben Affleck, Mel Gibson oraz Tom Cruise.

Potężnymi Hummer'ami "wożą się": gubernator i aktor Arnold Schwarzenneger, raperzy Xzibit i 50 Cent oraz dziedziczka fortuny Hilton'ów - Paris.

Auta polskich gwiazd

Auta polskich gwiazd są adekwatne do ich formatu i zarobków. Jednym słowem na tle światowym - przeciętne.

Trzeba jednak przyznać, że z roku na rok przybywa nam karierowiczów i następuje systematyczna progresja. I tak oto Kuba Wojewódzki jeździ Porsche 911, Krzysztof Ibisz Audi Q7, Piotr Rubik BMW M6, Edyta Górniak Lexus'em, a  Małgorzata Kożuchowska miejskim Volvo C30.

Porsche 911 gt3 - Kuba Wojewódzki

Po przebrnięciu przez ten lakoniczny i ogólnikowy indeks aut ludzi sławnych i bogatych, chyba nie po raz pierwszy pomyślisz: "jak to dobrze być gwiazdą".

tekst - Michał Prugar-Ketling

Więcej o: