Mężczyzna jesienną porą...

Zbliża się jesień, jaki płaszcz powinien nosić modny mężczyzna?

Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że propozycje dla mężczyzn na jesień i zimę są nudne, ponure i bez finezji. Nic bardziej mylnego. Owszem dominują kolory ciemne: brąz, czerń i szarości. Jest też niezastąpiona klasyczna biel. Jednak projektanci tacy jak John Galliano, czy Junya Watanabe nie pozwolili ogarnąć się jesiennym nastrojom. Galliano w swój pokaz wplótł motywy indiańskie, samurajskie, ekstrawaganckie czapy i kołduny. Styl nieco koczowniczy, urozmaicały barwne dodatki, pióra i kolorowe twarze. Watanabe do czarnych, skórzanych płaszczy, kurtek i marynarek dodał srebrne ekspresy wszywane pod różnymi kątami. Dołączał także barwne dodatki. Nudno więc z całą pewnością nie będzie.

jesień-zima 2007/2008

1. Costume National (od lewej) 2. Burberry (po prawej)

Kolekcję w stylu techno zaprezentował Emporio Armani . Połączył futuryzm, elegancję i styl klasyczny. Wykorzystał w niej poliester, nylon, aksamit czy kaszmir. Zaprezentował ubrania o ostrych konturach, zdecydowane i bardzo wyraziste. Przykładem mogą być koszule. Z prostymi kołnierzykami nawiązują one mocno do stylu oficerskiego.

jesień-zima 2007/2008

Watanabe na sezon jesienno-zimowy

Dla tych, którzy lubią modę mniej ekstrawagancką zdecydowanie nadaje się kolekcja Yves Saint Laurenta. Jest ona klasyczna i elegancka. Podkreślają to gustowne kapelusze i doskonale wyglądające przy beżu i szarym zielenie.

Zobacz kolekcję Domu Mody Gucci na sezon jesienno-zimowy

jesień-zima 2007/2008

Costume National oraz Burberry na sezon jesienno-zimowy

Wielu projektantów pokazało klasyczne płaszcze z kontrastowymi dodatkami. np. pomarańczowym lub żółtym szalikiem. Gładkie, stonowane materiały, urozmaicały wielokolorowe desenie, romby i kratki. Na wybiegach często widzieliśmy marynarki i płaszcze. Prawie zawsze dwurzędowe. Ich długość i krój były różne. Dominowała długość. Ekstrawagancja ujawniała się głównie w dodatkach: czapkach, szalikach i kapeluszach.

jesień-zima 2007/2008

Modne będą zarówno płaszcze, jak i krótkie, skórzane kurtki

Widać więc, że modny mężczyzna na jesień i zimę nie tylko nie będzie nudny, ale dobrze też będzie, jeśli pozwoli sobie na odrobinę szaleństwa. Wskazane są mocne akcenty i wyraźne kontrasty. Przełamywać czerń, biel i szarości - takie wydaje się główne założenie projektantów na najbliższe jesienno-zimowe miesiące.

jesień-zima 2007/2008

Watanebe

tekst - Piotr Kaczorowski

Więcej o: