Trzecia Ikea w Warszawie. Stare centrum handlowe do rozbudowy

W pierwszej połowie 2018 roku w Warszawie mają działać trzy sklepy szwedzkiej firmy. Najnowszy powstanie w przebudowanym Forcie Wola.

Jak informuje portal TVN Warszawa, nowy sklep Ikea powstanie w budynku centrum handlowego Fort Wola. „Po remoncie powierzchnia wolskiego centrum handlowego powiększy się z obecnych 30 do 42 tys. m kw., przyjmując nową nazwę - Galeria na Woli. Blisko 24 tys. m kw. zająć ma właśnie sklep Ikea” – czytamy w artykule.

Fort Wola powstał w 2001 roku i od początku większość jego powierzchni zajmował hipermarket – najpierw Geant, następnie Auchan, a ostatnio Real. Z roku na rok centrum opuszczali jednak mniejsi najemcy, dlatego firma Mayland Real Estate – zarządca obiektu – szukała nowego rozwiązania. Takim okazała się gruntowna przebudowa i otwarcie sklepu Ikea.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, dyrektorem sklepu IKEA Wola zostanie Roy Dewar, który karierę w IKEA zaczynał w Kanadzie ponad 22 lata temu, a ostatnio kierował sklepem sieci we Wrocławiu.  

Ikea buduje w Lublinie

Obiekt w Galerii na Woli będzie już 11. sklepem Ikei w Polsce. Obecnie działa ich dziewięć. W międzyczasie – pod koniec 2017 roku - otwarty ma zostać także sklep w Lublinie. Będzie drugi co do wielkości w Polsce (po wrocławskim). Łącznie będzie mieć 57,5 tys m2 z podziałem na sklep (33,5 tys. m2), Covenience Centre (14,5 tys. m2) oraz Strip Mall (10 tys. m2).

Pierwsza Ikea na Ursynowie

Pierwszy sklep Ikea w Warszawie, a tym samym w Polsce, powstał w 1990 r. na Ursynowie. Dwa lata później został przeniesiony do centrum. W 1993 roku otwarto sklep w Jankach, a 2001 na Targówku. Ponadto Ikea jest obecna także w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Bielanach Wrocławskich oraz Łodzi.

Zobacz także: Ikea zrobiła reklamę, która naturalnością wciska w fotel. Wszyscy zachwyceni, my też!

Więcej o: