Oto najseksowniejszy uczestnik olimpiady w Rio. Chorąży reprezentacji Tonga podbił serca kobiet

32-letni Pita Taufatofua pełnił rolę chorążego reprezentacji Tonga podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro. Rywalizujący w taekwondo zawodnik wystąpił w stroju narodowym, bez koszulki, a całe ciało wysmarował olejem kokosowym. Po tym występie mężczyzna dostał setki ofert pracy od agencji modeli i biur matrymonialnych.

To debiut reprezentanta Tonga na igrzyskach olimpijskich. Wprawdzie zakwalifikował się do turnieju kwalifikacyjnego w 2004 roku, ale nie było go stać, by polecieć na tę imprezę do Tajlandii. Wystąpił w niej cztery lata później, ale wówczas na drodze stanęła mu kontuzja. Niepowodzeniem zakończył się również start w eliminacjach w 2012 roku. Udało się dopiero sześć miesięcy temu, dzięki czemu został pierwszym w historii reprezentantem Tonga w tej dyscyplinie.

Nawet jeśli nie zdobędzie medalu olimpijskiego, to już może zaliczyć występ w Rio do udanych. Po ceremonii otwarcia okrzyknięto go najseksowniejszym uczestnikiem olimpiady. Widzowie, a zwłaszcza panie, rozpływają się nad sylwetką 32-latka.

Dzień po ceremonii otwarcia reprezentant Tonga dostał setki wiadomości od kobiet z całego świata. Niektóre panie proponowały mu nawet małżeństwo. Znajomi i rodzina tak często do niego dzwonili i pisali SMS-y, że musiał wyłączyć telefon komórkowy na dwie noce, by móc pospać choć przez chwilę.

Pita Taufatofua został tez bohaterem memów i gifów.

Dotychczas nikt nie słyszał o chorążym Tonga. 32-latek jest zaskoczony tak dużym zainteresowaniem mediów wokół jego osoby. Dorastał w skromnych warunkach wraz z pięciorgiem rodzeństwa na jednej z wysp Archipelagu Haapai. Przeważnie jadł chleb z masłem. W przeszłości pracował za grosze na farmie.

- Ktoś mi powiedział, że zrobiłem więcej dla rozwoju turystyki Tonga w jedną noc niż ostatnie 20 lat kampanii reklamowych - podkreślił w wywiadzie z uśmiechem na twarzy Taufatofua.

Więcej o: