Polki wciąż noszą źle dobrane biustonosze

Tylko połowa Polek wie, jak rozmiar biustonosza powinna nosić wynika z badań przeprowadzonych przez markę Triumph

Z sondy wynika, że Włoszki i Polki mają najmniej kompleksów na punkcie swojego ciała, a najmniej zadowolone ze swojego wyglądu są Brytyjki. Zdecydowana większość Polek definiuje swoją pewność siebie na podstawie zadowolenia ze swojego wyglądu. I po przekroczeniu 40 lat, przestają tak bardzo przejmować się tym, co inni sądzą na temat ich wyglądu.

Z badań przeprowadzonych na terenie Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Danii i Polski wynika, że największym problemem dla kobiet jest utrata jędrność piersi (40 proc.), ich rozmiar (34 proc. i kształt (32 proc.), a także dekolt (29 proc.). Po porodzie 42 proc. Polek jest mniej zadowolona z wyglądu swoich piersi; a 21 proc. z nich twierdzi, że straciły swoją pewność siebie.

W kwestii doboru biustonosza młodsze kobiety szczególna uwagę zwracają na uwodzicielski dekolt, starsze zaś chce przede wszystkim podnieść i wymodelować biust. Mimo to tylko połowa kobiet wie, jak naprawdę ma rozmiar stanika. A tylko 10 proc. skorzystało kiedykolwiek z porady profesjonalnej brafitterki, a jedynie co trzecia w ciągu ostatniego roku kupiła sobie nowy biustonosz. Najwięcej uwagi odpowiedniemu doborowi stanika poświęcaj a Włoszki, 69 proc. z nich zna swój rozmiar i regularnie umawia się na wizyty braffitingowe.

Więcej o: