Jak ubrać się na sylwestrową domówkę? W małą czarną? Lepiej nie...

- Na Sylwestra u znajomych lepiej ubrać się na luzie. Ja odpuściłabym sobie małą czarną, bo można wyglądać tak samo jak koleżanka - radzi Dominika Zubiel stylistka platformy DaWanda.pl

Najlepsza będzie długość do pół uda albo do kolan. Suknia maksi może wglądać zbyt poważnie. Jeśli zdecydujemy się na jednokolorową sukienkę, lepiej zamiast czerni wybrać butelkową zieleń, burgund, albo jakiś odcień metaliczny.

Gładką sukienkę można ożywić dużym naszyjnikiem albo bardzo modnymi tej zimy grubymi złotymi lub srebrnymi bransoletami.

Jeżeli zdecydujemy się na wzorzystą kreację, lepiej wybrać najwyżej dwukolorowe motywy zwierzęce a nie kwiatowe (to domena mody wiosennej). Na wierzch - skórzana ramoneska (to już właściwie klasyka), albo marynarka (wtedy najlepiej wybrać nieco krótszy model). W wersji zupełnie na luzie sukienkę można połączyć z długim, wygodnym swetrem, przewiązanym w talii paskiem.

Jeśli chodzi o buty, najlepiej wyglądać będą oczywiście szpilki. Na szczęście w tym roku nie muszą być bardzo wysokie. Ważne jednak, żeby miały zaostrzony nosek. A w czasie imprezy i tak pewnie zmienimy je na wygodniejsze baleriny.

Przygotowując się na domówkę nie trzeba się bardzo starać z doborem torebki. Najlepiej wybrać obszerną, w której zmieszczą się wszystko potrzebne rzeczy. Lepiej też, żeby nie była czarna. Wtedy łatwiej znajdziemy ją pośród sterty torebek i płaszczy innych gości.

Więcej o:
Copyright © Agora SA