Sklep internetowy Lany Nguyen

Młoda wietnamska projektantka, wykształcona w Łodzi, otwiera swój sklep internetowy.

Lana Nguyen to 23-letnia projektantka mody. Urodziła się w Wietnamie, ale mieszka i tworzy w Polsce. Wychowała się w dwóch różnych kulturach - europejskiej i azjatyckiej. Nguyen wykorzystuje te dwie skrajności jako silną inspirację w swojej unikatowej twórczości. Tym samym buduje model kobiety zarówno delikatnej, eterycznej jak i silnej, pewnej siebie. Jej styl można określić jako romantyczny, unikatowy, a zarazem bardzo nowoczesny.

Wraz z premierą nowej kolekcji, rusza sklep internetowy Lany Nguyen. Oprócz ubrań z linii "high-end'owej", projektantka stworzyła również drugą, bardziej "casual'ową" linię pod nazwą Pink Sugar by Lana Nguyen dla młodzieżowej części klientów . Oprócz dwóch linii odzieży, w sklepie online można kupić dodatki, torby a wkrótce także buty.

Kolekcja PASSION FRUIT inspirowana jest różnorodnością kolorów Wschodu, a konkretnie Wietnamu, skąd pochodzi Lana. W kolekcji znajdują się skrajne połączenia tkanin delikatnych z ciężkimi . Tym razem nie są to romantyczne pastele znamienne dla pierwszej kolekcji projektantki, a soczyste i mocne kolory rodem z egzotycznego Wschodu . Nowoczesne, lekkie tkaniny, takie jak koronki, szyfony, czy tiule , zostaną połączone z mocnymi, grubymi, tradycyjnymi materiałami i z oryginalną tkaniną, ręcznie dzierganą przez mniejszość kulturową gór Sapa w Wietnamie. Nowa kolekcja jest połączeniem elementów europejskich z wietnamskimi . To zderzenie dwóch kultur, w których wychowała się Lana. Przełożenie inspiracji na grunt europejski można zauważyć w formie ubioru, tkaninie i jej fakturze oraz detalach: pagony, frędzle, kamizelki, odrębne kołnierzyki . Natomiast ducha Wschodu można zobaczyć w różnorodnej palecie soczystych kolorów oraz oryginalnych tkaninach pochodzących z północy Wietnamu.

http://www.shop.lananguyen.com

fot: Jacek Kołodziejski model: Anika Kluk (Mango Models) make-up: Magdalena Bogusz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.