Biustonosz idealny

Do sukienki z dekoltem wybierz odpowiedni stanik. Nie powinien wystawać spod ubrania, musi być wygodny i podkreślać kształt piersi

Biustonosz powinien być tak dobrany, by podtrzymywał biust w naturalnej pozycji, a nie zniekształcał go. Jeśli chcesz skorygować kształt piersi, uważaj, by bielizna za bardzo nie spłaszczała ani nie unosiła ich przesadnie. W obu przypadkach będzie ci niewygodnie, a na skórze mogą powstać nieestetyczne załamania. Decydując się na biustonosz z koronki, sprawdź, czy jest miękka i przyjemna w dotyku, by nie drażniła delikatnej skóry i nie powodowała swędzenia. Unikniesz takich problemów, gdy wybierzesz model z gładkiej tkaniny, bez szwów na linii brodawek.

W sklepach możesz kupić różne typy biustonoszy:

sportowe (bezszwowe i mini-topy) - mają za zadanie podtrzymywać piersi, zazwyczaj uszyte są z bawełny z dodatkiem elastycznego włókna, co sprawia, że dopasowują się do ciała, zapewniając komfort podczas ćwiczeń;

miękkie- bez jaichkolwiek usztywnień. Nie uciskają, ale też nie podnoszą biustu. Przeważnie wykonane są z cienkiej tkaniny, więc sprawdzają się w czasie upałów.

usztywnione na fiszbinach - koronkowe lub z materiału na metalowej bądź plastikowej konstrukcji, która pomaga skorygować kształt biustu.

bardotki - bez ramiączek, usztywnione w całości lub do połowy. Zaleta: wypychają piersi ku górze, powiększając optycznie biust. Zwróć uwagę na kształt miseczek - powinny być miękko zaokrąglone, inaczej usztywniony biustonosz będzie się nieładnie odcinał pod ubraniem.

push-up - ściągające i podnoszące piersi, przeważnie mają wyjmowane poduszeczki lub silikonowe wkładki. Spektakularnie powiększają biust!

Wbrew pozorom, mniejszy biust pozwala na większą dowolność w doborze fasonu. Wskazane są bardotki i push-upy, ale możesz nosić również inne modele bez ryzyka niewygody. Duże piersi wymagają biustonosza o dopasowanych miseczkach, najlepiej miękkich, z dobrej jakościowo bawełny. Ramiączka powinny być szerokie i niezbyt rozciągliwe. Jeżeli biust jest ciężki, wybierz stanik typu "krzyżak" - z szerokimi, wzmocnionymi ramiączkami i krzyżowymi przeszyciami z przodu.

Jak dobrać rozmiar biustnosza

Większość firm opisuje rozmiary staników kombinacją liczby i litery, np. 75C. Liczba oznacza obwód klatki piersiowej tuż pod biustem (mierzony w centymetrach). Litera określa rozmiar miseczki.

rozmiar miseczki = obwód biustu - obwód pod biustem

Dopasuj biustonosz do dekoltu

Sukienka z ramiączkami krzyżowanymi na plecach

Najlepszy model: usztywniony z odpinanymi ramiączkami, które można skrzyżować lub zdjąć.

W zależności od potrzeby, ramiączka można dowolnie wykorzystywać: odpiąć je, zostawić oba, skrzyżować na plecach (patrz pierwsze zdjęcie) lub zapiąć na szyi.

Sukienka z jednym ramiączkiem

Najlepszy model: asymetryczny usztywniony lub klasyczna bardotka z odpinanymi

ramiączkami.

Oprócz upięcia asymetrycznie na jednym ramieniu, ramiączka można zdjąć lub zostawić jedno i przełożyć je przez szyję np. do sukienki z amerykańskim dekoltem.

Sukienka bez ramiączek

Najlepszy model: typowa bardotka z przezroczystymi silikonowymi ramiączkami lub zwykłymi, które dają się odpiąć. Możesz też użyć jednorazowych plastrów podtrzymujących biust. Naklej je pod piersiami na dokładnie osuszone ciało.

Biustonosz można nosić na pięć sposobów: odpiąć ramiączka, zapiąć je na szyi, skrzyżować z przodu lub z tyłu albo pozostawić w klasycznym położeniu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA