Nowa mini kolekcja Mohito inspirowana Marilyn Monroe

Coraz częściej marki tworząc swoje kolekcje inspirują się postaciami z popkultury, które wywarły szczególny wpływ na współczesną modę lub sposób jej postrzegania. Mohito zaprezentowało właśnie linię, której bohaterką jest Marilyn Monroe.

Istnieją w popkulturze ikony , które mimo upływu czasu zajmują stałe miejsce w świadomości kolejnych pokoleń. Jednym z nich jest Marilyn Monroe - legenda kina, nieprzemijający symbol kobiecości oraz ucieleśnienie seksapilu, wciąż stanowiąca niedościgniony wzór dla współczesnych gwiazd ekranu. Najsłynniejsza blondynka świata została bohaterką najnowszej mini kolekcji Mohito , która jest już dostępna w sprzedaży w salonach stacjonarnych oraz sklepie internetowym marki.

Ikona kina i popkultury Marilyn Monroe stała się inspiracją do stworzenia nowej mini kolekcji Mohito

Zobacz także zapowiedź jesiennej kolekcji marki!>>

Linia została stworzona w oparciu o wyjątkową kolekcję fotografii autorstwa Miltona H. Greene'a, znanego amerykańskiego fotografa mody, dodatkowo specjalizującego się w sesjach z udziałem gwiazd kina lat 50-tych i 60-tych . Wystarczy wspomnieć, że w jego obiektywie pozowały m.in. Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, Grace Kelly, Ava Gardner, Catherine Deneuve oraz Judy Garland. Jego największym dokonaniem Greene'a była jednak seria portretów Monroe, z kultowym już zdjęciem bosej gwiazdy ubranej w strój baletnicy. Wykonaną w 1954 roku fotografię magazyn Time Life uznał za jedno z trzech najbardziej popularnych zdjęć całego XX wieku.

W kolekcji znajdziemy m.in. bluzy

Ten i inne nadruki z twarzą Marilyn w nowej kolekcji Mohito ozdabiają nowoczesne fasony t-shirtów o pudełkowym kroju, bluz wykonanych z miękkiej pianki oraz sukienki o trapezowym kroju.

Na T-shirtach i bluzach znajdziemy zdjęcia autorstwa Miltona H. Greene'a

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.