Bielizna do jazdy konnej

Jazda konna wymaga noszenia biustonosza o maksymalnym stopniu podtrzymania, który zredukuje ruchy piersi do minimum. Dodatkową zaletą takiego biustonosza będzie "oddychający" materiał, który odprowadzi wilgoć na zewnątrz i pozwoli skórze oddychać.

Jazda konna to nieustanne wstrząsy, ciągłe "falowanie" biustu, dla wyglądu i zdrowia piersi bardzo niekorzystne. Na skutek ruchu tkanka łączna, z której piersi są zbudowane, nieodwracalnie się rozciąga, piersi tracą swój kształt, jędrność i sprężystość.

Czy amatorka sportów konnych musi zatem wybierać między pasją a zdrowiem swoich piersi?

Oczywiście, że nie. Obie rzeczy można pogodzić używając profesjonalnego biustonosza sportowego, który optymalnie podtrzyma piersi w każdym rozmiarze, w stopniu zależnym od intensywności aktywności fizycznej - tłumaczy Ewa Bielawny z firmy Anita Polska

- Warunkiem skuteczności jest jednak to, by biustonosz taki był dobrze dopasowany. Sam rozmiar M czy XL na pewno nie wystarczy. Biustonosz sportowy, zupełnie jak ten na co dzień, dobieramy na podstawie obwodu pod biustem i rozmiaru miseczki - tłumaczy Ewa Bielawny.

AnitaAnita Bielizna stworzona do jazdy konnej Bielizna stworzona do jazdy konnej

Komfort noszenia dobrze dobranego biustonosza zapewnią płaskie szwy oraz miękko wyłożone miseczki . Istotne będą też ramiączka - szerokie, by nie wrzynały się w ciało. Oczywiście miękko podszyte i regulowane.

A co z dołem? Uda i pupa także pracują podczas jazdy konnej, a o obtarcia skóry wcale nie jest wówczas trudno. Podczas jazdy spodenki nie powinny zsuwać się w dół i odkrywać pleców. Stąd też firma Anita stworzyła spodenki o specjalnym kroju jeździeckim , z nogawkami do kolan, które mają wyższy tył. Spodenki pozbawione są szwów w kroku, które mogłyby obcierać i uciskać, a materiał nie marszczy się w okolicach pachwin. Co ważne takie spodenki nie rolują się, co także mogłoby powodować dyskomfort.

Bielizna AnitaBielizna Anita Bielizna zaprojektowana z myślą o jeździe konnej Bielizna zaprojektowana z myślą o jeździe konnej

- Naszą bieliznę do jazdy konnej, biustonosz sportowy Anita active 5529 momentum oraz spodenki do jazdy konnej Anita 1690 saddle pants z powodzeniem przetestowała Lotje Schoots, pochodząca z Holandii mistrzyni Europy juniorów w jeździectwie - dodaje Ewa Bielawny.

Ceny:

Stanik - 239 zł

Szorty - 125 zł

Więcej o: