Espadryle CASTAÑER - idealne buty na lato

Początki historii tej hiszpańskiej marki sięgają 1776 roku, w którym urodził się twórca pierwszych espadrylów - Rafael Castañer. Jego rzemieślniczy i rodzinny warsztat, z czasem ewoluował w znaczącą firmę, którą jest nam znana po dziś dzień.

Lata siedemdziesiąte były dla firmy przełomowe. Lorenzo i Isabel Castaner poznali na targach w Paryżu samego Yves Saint Laurent, który jako pierwszy w historii zlecił im wykonanie espadryli na koturnie. Tak innowacyjny pomysł, przekształcenia prostego obuwia w modny tudzież luksusowy dodatek, spotkał się z aprobatą i zainteresowaniem wielu klientów. Był to moment, który przyniósł firmie dynamiczny rozwój.

Połączenie naturalnych materiałów, ręczne obszycie i wykonanie sprawiło, że obuwie Castaner postrzegane są obecnie jako eleganckie oraz wygodne, a swoją jakością i autentycznością ujmują serca klientów w każdym wieku.

Dowodem globalnej obecności firmy jest nie tylko szerokie grono klientów, wśród których znajdowały się prawdziwie hollywoodzkie osobistości jak Grace Kelly, Scarlett Johansson, Penelope Cruz czy artyści, jak sam Salvador Dali.

Espadryle na latoEspadryle na lato fot. mat. prasowe

Obuwie Castaner'a dostępne są w 35 krajach, od Europy aż po Azję czy Amerykę, a ponadto firma zyskała uznanie wśród takich domów mody jak Hermes, Louis Vuitton, Chanel, Tom Ford, Fendi, Oscar de la Renta, Chloe, Roger Vivier, Lanvin i wiele innych.

W Polce marka dostępna jest w sieci salonów S'Portofino oraz na www.sportofino.pl

Ceny od 400 PLN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.