Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź!

Projektanci w najlepsze lansują spodnie przed kostkę, a ty nie wiesz czy są dla ciebie? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj kilka cennych uwag!
Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! groszki.pl

Zoom na długość 7/8

Od kilku sezonów spodnie o magicznej długości 7/8 mają dobrą passę. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko ostatnim kolekcjom Isabel Marant. Kariera tego modelu spodni rozpoczęła się kilkadziesiąt lat temu. W latach 50. chętnie zakładały je Sophia Loren czy Marylin Monroe. Do ich popularyzacji przyczyniła się też ikona stylu - Audrey Hepburn, która nosiła je do płaskiego obuwia. Klasyczny model takich spodni ma lekko zwężoną nogawkę umiejscowioną nad kostką. Z czasem eleganckie cygaretki 7/8 przybrały inne wcielenia, na czele z kontrowersyjnymi "marchewami" i rurkami.

Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! asos.com

Dla kogo tak?

Jak w przypadku niemal wszystkich ubrań, spodnie 7/8 najlepiej prezentują się na szczupłych dziewczynach z niebotycznie długimi nogami... Świetnie będą też w nich wyglądały filigranowe dziewczyny o wąskich biodrach i szczupłych nogach, wystarczy cofnąć się w czasie i obejrzeć zdjęcia Audery Hepburn!

Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! asos.com

Dla kogo nie?

W przypadku tego modelu czujne powinny być panie o figurze "gruszki". Nieodpowiednio dobrane lub zestawione spodnie 7/8 potrafią uwypuklić to, co chcemy ukryć. Okrągła pupa, czy masywniejsze uda można jednak zamaskować dzięki trikom stylizacyjnym, o których dowiesz się w kolejnym slajdzie. Posiadaczki zbyt krągłych łydek powinny natomiast zapomnieć o cygaretkach, albo wybrać superwysokie szpilki, które je optycznie wyszczuplą!

Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! asos.com

Sprawdzone triki

Spodnie o długości 7/8 skracają nogi, jednak można temu zapobiec! Wystarczy nosić je z wysokimi obcasami lub butami na platformie. Trikiem na wydłużenie sylwetki, który stosują styliści jest wybranie modelu spodni z podwyższonym stanem. Jeśli dodatkowo wybierzesz spodnie w kolorze góry stylizacji to skrócone nogi nie będą rzucać się w oczy! Długość 7/8 najlepiej wygląda na dziewczynach o chłopięcej urodzie. Jeśli jednak jesteś zaokrąglona w okolicach pupy, możesz zestawić spodnie z oversize'ową marynarką, długą kurtką lub marynarką. Tego rodzaju ubrania pomogą ci w ukryciu drobnych mankamentów.

Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! Spodnie 7/8 - dla kogo są i jak je nosić - sprawdź! asos.com

Jak nosić?

Posiadaczki spodni 7/8 największy problem mają z wyborem odpowiedniego obuwia. Od zawsze powtarzano im, że powinny nosić do nich buty na obcasie. Najnowsze trendy stylizacyjne nie są już tak kategoryczne. Okazuje się, że 7/8 dobrze wyglądają z krótkimi botkami, które odsłaniają kawałek gołej łydki!

Spodnie świetnie odnajdą się zarówno w stylizacji casualowej i eleganckiej. Zdecydowanie łatwiejsza jest wersja elegancka, którą stworzymy przy udziale koszuli z kołnierzykiem schowanej za paskiem,  żakietu a la'chanel i butów na obcasie. Efekt casualowy uzyskamy dzięki zestawieniu jedwabnej koszuli, skórzanej ramoneski z krótkimi botkami z ćwiekami, które odsłaniają kawałek łydki.

Więcej o: