Niezwykła aukcja osobistych pamiątek Marilyn Monroe

"Utracone archiwum Marilyn Monroe" to tytuł niezwykłej aukcji amerykańskiego domu Julien's Auctions, która odbędzie się w dniach 5-6 grudnia 2014 roku. Pod młotek pójdą prywatne pamiątki, które do tej pory znajdowały się w posiadaniu nauczyciela i mentora aktorki Lee Strasberga. Wśród nich tak osobiste rzeczy jak recepty wydawane przez lekarzy, bielizna czy miłosne listy.
Julien's Auction Julien's Auction Katalog Marilyn Monroe

Wszystko na sprzedaż

Julien's Auctions to amerykański dom aukcyjny specjalizujący się w sprzedaży pamiątek największych sław XX wieku. Wśród grudniowych aukcji licytować będzie można rzeczy między innymi księżnej Diany czy aktora Burta Reynoldsa. Największe emocje wzbudza jednak wystawa połączona z licytacją niezwykle osobistych pamiątek zmarłej tragicznie w 1962 roku Marilyn Monroe. Ponad 200 rzeczy wystawionych na aukcji początkowo znajdowało się w posiadaniu nauczyciela aktorki, sławnego Lee Strasberga, następnie przekazane zostały jego przyjacielowi, by ostatecznie trafić pod młotek. Licytacja przedmiotów odbędzie się 5 oraz 6 grudnia 2014 roku. Będzie można wziąć w niej udział zarówno stacjonarnie w Beverly Hills, jak i za pośrednictwem internetu. Co będzie można między innymi wylicytować?

Marilyn Monroe Marilyn Monroe Miłosna korespondencja Joe DiMaggio i Marilyn Monroe

Miłosne listy Marilyn Monroe

Wśród wystawionych przedmiotów znajdują się listy, które aktorka otrzymywała od swoich mężów - Joe DiMaggio oraz Arthura Millera. Jak zapewniają organizatorzy aukcji, jest to korespondencja niezwykle osobista, bardzo emocjonalna i obrazująca wielką miłość, jaką ci dwaj mężczyźni czuli do Marilyn.

Julien's Auction Julien's Auction Prywatne zdjęcia i sukienka koktajlowa Monroe

List od Cary Granta

Kolekcja zawiera także mnóstwo osobistych notatek oraz liścików, które aktorka otrzymywała od innych sław srebrnego ekranu - Cary Granta, Jane Russel czy Marlona Brando. Wśród pamiątek znajduje się niezwykle cenna 16 mm taśma filmowa zawierająca niepublikowany nigdy wcześniej 19 minutowy materiał filmu "The Misfits" z Clarkiem Gablem.

Julien's Auction Julien's Auction Biżuteria Marilyn Monroe

Prywatne zdjęcia

Pod młotek pójdą także osobiste zdjęcia aktorki wykonane przez tak znanych fotografów jak Cecil Beaton, Manfred Kreiner czy Milton Green.

Rentgen klatki piersiowej Marilyn Monroe Rentgen klatki piersiowej Marilyn Monroe Julien's Auction

Lekarstwa, recepty, rentgen klatki piersiowej

Wśród pamiątek znalazły się tak osobiste przedmioty jak recepty oraz listy wypisywane przez prywatnych lekarzy, puste fiolki po lekarstwach czy rentgen klatki piersiowej aktorki.

Julien's Auction Julien's Auction Ulubiony płaszcz Marilyn Monroe

Ulubiony płaszcz i bielizna

Na aukcji znajdą się także osobiste ubrania oraz dodatki Marilyn Monroe. Ulubiony kremowy płaszcz aktorki, aksamitna suknia koktajlowa wraz z peleryną, biżuteria, puderniczki, a także komplet bielizny: stanik oraz pas do pończoch.