Wiosenna kolekcja fryzur Schwarzkopf Professional

Mario Testino to twórca m. in. legendarnych już zdjęć członków królewskich rodzin i odkrywca wielu światowych top-modelek. Pracował nad zdjęciami gwiazd, ikon stylu, okładkami najważniejszych magazynów, a teraz wspólnie z ekspertem Arminem Morbachem stworzył zdjęcia dla kolekcji Trendy Schwarzkopf 2015. Jakie fryzury modne będą w nadchodzącym sezonie?
Schwarzkopf Looks 2015 Schwarzkopf Looks 2015 serwis prasowy

Cięcie to podstawa

Motywem przewodnim dla tej pary twórców stała się międzynarodowość, a inspiracją były kobiety ze Szwecji, Francji, USA czy Japonii. Światowość, różnorodność, zmienność i wyjątkowość każdej kobiety - to właśnie oddaje najnowsze kolekcja trendów Schwarzkopf Trendy Looks 2015. Pozwalają one każdej kobiecie dokonać indywidualnego wyboru.

Mario Testino podsumowuje ten kierunek krótkim manifestem: Rób to, co Ci pasuje. Niezależnie, czy stawiasz na lekkość i kobiecość czy spokój i swobodę.

Ta kolekcja fryzur wpisuje się w najnowsze trendy modowe prezentowane przez takie sławy jak Gucci, Louis Vuitton czy Saint Laurent i podobnie jak w modzie, obowiązuje tu zasada: seksownie i dziko albo swobodnie i na luzie. Oznacza to, że każda kobieta może doskonale dopasować swój styl do sytuacji i indywidualnych upodobań.

Każda kobieta mogłaby znaleźć się na okładce - mówi ekspert Schwarzkopf Armin Morbach, komentując Schwarzkopf Looks 2015. W tym roku chcieliśmy pokazać to także na zdjęciach i dlatego każdy look pokazujemy w podobnych ujęciach - dodaje, nawiązując do współpracy z Testino. Można mieć swoje  "Wielkie Wyjście" na co dzień. Mógłbym zrobić zdjęcie kobiety noszącej nasz look Double Square np. w drodze na wieczorną kolację w restauracji - podkreśla Morbach. Jestem przekonany, że każdy oglądałby się za nią.

Wiek nie ma praktycznie znaczenia, liczy się cięcie. Nasze looki są dla wszystkich kobiet. 60-latka może spokojnie wybrać nasza propozycję Double Square lub Backcomb Grunge - mówi Armin Morbach. Ważne jest także, by fryzura pasowała do indywidualnego stylu. Tu cięcie ponownie pełni funkcję kluczową. Chcieliśmy pokazać to w naszej kolekcji Trendy Looks 2015, bo pewne jest jedno: nawet najlepszy kolor będzie wyglądał dobrze tylko wtedy, gdy towarzyszy mu odpowiednie cięcie.

Motywem przewodnim dla tej pary twórców stała się międzynarodowość, a inspiracją były kobiety ze Szwecji, Francji, USA czy Japonii. Światowość, różnorodność, zmienność i wyjątkowość każdej kobiety ? to właśnie oddaje najnowsze kolekcja trendów, Schwarzkopf Trendy Looks 2015. Mamy tu do czynienia z frywolnością Pastel Story, zadziornością Micro Fringe, naturalną kobiecością Backcombed Grunge czy buntowniczym stylem Double Square. Jedną z modelek, które stanęły przed obiektywem Mistrza jest Magdalena Jasek.
Pastel Story Pastel Story serwis prasowy

Pastelowe story

Delikatny, prosty i naturalny - tak Armin Morbach, ekspert Schwarzkopf, podsumował look Pastel Story. Jasne włosy i pastelowe kosmyki nadadzą każdej kobiecie świeżego i młodego wyglądu. Pastel Look wymaga tylko niewielkich zmian. Dodatkowy odcień nada długim, rozjaśnianym włosom nowego wyglądu. Inspiracją dla Armina Morbacha i Mario Testino były fryzury prezentowane najczęściej przez blogerki.

Chcieliśmy jednak uzyskać łagodniejszy efekt, stąd pomysł na pastele - wyjaśnia Armin. To, co wyróżnia trend Pastel Story, to jego plastyczność - fryzury zmieniają się całkowicie w zależności od stylizacji. Są "dziewczęce" w połączeniu z prostym strojem, "rockowe" w połączeniu z trampkami oraz legginsami i "porywające", gdy towarzyszy im kolorowy płaszcz  - wymienia Morbach.

Look nie sprzyja jednak zbyt lśniącym włosom. Linia cięcia powinna być raczej ostra, a ten efekt można uzyskać używając pudru do włosów - dodaje ekspert.

Delikatny, prosty i naturalny ? tak Armin Morbach, ekspert Schwarzkopf, podsumował look Pastel Story. Jasne włosy i pastelowe kosmyki nadadzą każdej kobiecie świeżego i młodego wyglądu.
Pastel Look wymaga tylko niewielkich zmian. Dodatkowy odcień nada długim, rozjaśnianym włosom nowego wyglądu. Inspiracją dla Armina Morbacha i Mario Testino były fryzury prezentowane najczęściej przez bloggerki. Chcieliśmy jednak uzyskać łagodniejszy efekt, stąd pomysł na pastele ? wyjaśnia Armin. To, co wyróżnia trend Pastel Story, to jego plastyczność - fryzury zmieniają się całkowicie w zależności od stylizacji. Są ?dziewczęce?
w połączeniu z prostym strojem, ?rockowe? w połączeniu z trampkami oraz legginsami
i ?porywające?, gdy towarzyszy im kolorowy płaszcz  ? wymienia Morbach. Look nie sprzyja jednak zbyt lśniącym włosom. Linia cięcia powinna być raczej ostra, a ten efekt można uzyskać używając pudru do włosów ? dodaje ekspert.
Micro Fringe Micro Fringe serwis prasowy

Czysta forma

Miejsko, nowocześnie i bez kompromisów - Micro Fringe dobrze wpisuje się w stylistykę wielkich metropolii. Silne kobiety mogą wykorzystać go jako manifestację swojego charakteru. O to właśnie chodzi w stylu Micro Fringe - mówi ekspert Schwarzkopf Armin Morbach. Powstał z myślą o kreatywnych kobietach, które chcą się pokazać.

Odważne kolory i regularnie ścięte linie - to cechy charakterystyczne Micro Fringe. Najważniejszym elementem tego stylu jest krótka grzywka. Długość włosów może się przy tym różnić - wyjaśnia Morbach. Czyste, proste struktury i ekstremalnie krótkie grzywki dosłownie okalają twarz. Dlatego Micro Fringe tak dobrze sprawdza się przy ciemnych odcieniach, które można podkreślać czarno-fioletowymi lub niebiesko-czarnymi refleksami - dodaje.

 Backcomb Grunge Backcomb Grunge serwis prasowy

Słodko i sexy

Teraz możesz wybrać obydwie opcje. Backcombed Grunge to swoboda stylizacji. Ten look szczególnie dobrze oddaje nasze motto "Rób, to co Ci służy" - mówi fotograf, Mario Testino. Jeżeli ten look wybiera blondynka, powinna mieć naprawdę jasny odcień - piękny jasny blond Claudii Schiffer byłby idealny - dodaje ekspert, Armin Morbach. Dobrze, by włosy miały długość co najmniej do brody , tak by dały się zebrać nisko z tyłu głowy w koński ogon.

Ważne, by włosy nie zasłaniały twarzy, ale już każda kobieta może sama zdecydować czy woli nosić przedziałek z boku czy po środku głowy. Dodatkowa rada Armina - włosy najlepiej zaczesać do tyłu szczotką. Nasz ekspert na pewno poleca produkty do intensywnej pielęgnacji, które pozwolą utrzymać piękno i zdrowie włosów

 Double Square Double Square serwis prawsowy

Linia łamana

Trochę buntowniczo, wywrotowo i korespondująco z trendami lat 80-tych - taki jest Double Square. Kobiety go noszące będą przyciągały wzrok.  Joanna d'Arc na ulicy - tak widzi ten styl Armin Morbach. W tym looku nie ma wyraźnych linii, jest jedna całość albo pojedyncze akcenty - ocenia Armin.

Stylizację definiuje łamana linia, ale cięcie i kolor są równie ważne. Odważny kontrast kolorystyczny, czerwień lub czerń w połączeniu z szarpanymi konturami, nadaje wyjątkowego charakteru tej stylizacji. Ten look idealnie pasuje do kobiet wyzwolonych - wyjaśnia ekspert Schwarzkopf.

Czarny garnitur czy czerwona suknia wieczorowa to doskonały pomysł na stylizację do Double Square. Prosta linia widoczna jest także w makijażu: wyraźnie podkreślone oczy i głęboki, czerwony odcień szminki dopełniają look.