Jak zapuścić zdrowe i ładne włosy

Postanowiłaś zapuszczać włosy? Na pewno chciałabyś aby były długie, lśniące i mimo braku regularnego obcinania wyglądały zdrowo, bez rozdwojonych lub połamanych końcówek i matowości. Ekspert Noble Health Agnieszka Owczarek radzi na co zwrócić uwagę, aby włosy rosły szybko i pozostały w dobrej kondycji.
Zbilansowana dieta Zbilansowana dieta Shutterstock

Zbilansowana dieta

Zdrowy styl życia to absolutna podstawa, nie tylko aby mieć piękne, długie włosy, ale także cerę i paznokcie. Warto zadbać o obecność witamin B1, B6, A i E w jadłospisie. Najwięcej tych składników znajduje się w produktach zbożowych, kaszach, szparagach, rybach, owocach morza, szpinaku czy brokułach, a także w orzechach. Witaminy te zapobiegają przesuszeniu i łamaniu się końcówek.

Podcinanie włosów Podcinanie włosów shutterstock

Podcinanie włosów

Całkowite zaprzestanie podcinania końcówek przy zapuszczaniu włosów to częsty błąd. Skrócenie włosów co około 8 tygodni o około 0,5-1 cm, zapobiegnie ich rozdwajaniu, które prowadzi do ich osłabienia.

Odpowiednie kosmetyki do stylizacji Odpowiednie kosmetyki do stylizacji Mat. prasowe

Odpowiednie kosmetyki do stylizacji

Często obecny w kosmetykach do włosów silikon obciąża włosy, warto więc sprawdzać etykiety i wybierać kosmetyki do stylizacji wolne od tego składnika. Warto stosować kosmetyki nawilżające ( szampony i odżywki) oraz 1-2 razy w tygodniu odżywcze maski do włosów. Szczególną uwagę powinnyśmy zwrócić na końcówki ? wcierać w nie serum i olejki.

Uwaga na koloryzację Uwaga na koloryzację shutterstock

Uwaga na koloryzację

Farbowanie włosów niestety bardzo często je przesusza. Powinnyśmy więc unikać go w czasie zapuszczania włosów, a jeśli jest to niezbędne nakładać farbę tylko na odrosty.

Jak dbać o włosy? Jak dbać o włosy? shutterstock

Unikaj prostownicy, suszarki i lokówki

Wysokie temperatury, z jakimi mają kontakt włosy podczas stosowania lokówki i prostownicy, często powodują uszkodzenia struktury włosów. Dlatego podczas zapuszczania włosów powinniśmy je stosować tylko w wyjątkowych sytuacjach. Warto też pozwolić włosom po umyciu wyschnąć samym, a jeśli już jej używamy suszarki korzystajmy z chłodnego strumienia powietrza. Jeśli sprzęt posiada funkcję jonizacji, warto ją włączyć ? dzięki temu włosy nie będą się elektryzować i puszyć.