Jesienne fryzury według Schwarzkopf

W sezonie jesień/zima 2014/2015 głównym tematem kolekcji wielu projektantów był Modern Glamour, czyli współczesny styl glamour. Trend ten często przewijał się w prezentowanych kolekcjach, dlatego styliści Schwarzkopf Professional postanowili nazwać tak całą kolekcję Essential Looks na nadchodzący sezon. Kreatywny zespół Essential Looks w ramach całej kolekcji wyodrębnił 3 różne trendy, które Steve Hogan, Dyrektor Kreatywny Schwarzkopf Professional tak opisuje: Undone Glamour stanowi kwintesencję współczesnego stylu glamour. Charakteryzuje się przede wszystkim niezobowiązującą teksturą włosów, inspirowaną stylem a'la Brigitt Bardot - cała stylizacja przywodzi na myśl potargane włosy zaraz po wstaniu z łóżka. Kolejny trend, czyli Metal Chic z jednej strony podkreśla niewidoczne cechy stylu glamour - siłę i pewność siebie, a z drugiej zaskakuje kontrastem i niesamowitym połyskiem. Ostatni styl, Boho Curl został stworzony z myślą o współczesnej, niezależnej kobiecie, która uwielbia styl boho i wykorzystuje go do podkreślenia swojego charakteru i siły.
Metaliczne fryzury na jesień Metaliczne fryzury na jesień Fryzury na jesień - trendy

METAL CHIC

Metaliczny look nabrał luksusowego charakteru. Wszystko dzięki laminowanym wykończeniom tkanin, metalizowanej skórze, sztucznym futrom, a także dodatkom w postaci polerowanego złota oraz srebra. Cały look zachwyca połyskiem i blaskiem!

Fryzury - trendy na jesieńMetaliczne fryzury na jesień

Zaokrąglone grzywki definiują kierunek całego cięcia. Jego uzupełnieniem jest kolor, który zachwyca delikatnie lśniącym połyskiem. Do stworzenia efektu rozświetlenia i uzyskania cienia na grzywce wybrano delikatnie lśniące, metalizowane odcienie. Zastosowana technika koloryzacji zwana Światło/cień jest wykorzystywana w celu wzbogacenia drugorzędnych tonów, które odpowiadają za nadanie włosom intensywnego połysku.

Fryzury - trendy na jesień Fryzury - trendy na jesień Fryzury na jesień

BOHO CURL

Ten look to połączenie stylu boho z rebelianckim Rock Chic. W efekcie powstała propozycja, w której doszukać się można zarówno wpływów mody hipisowskiej, ostrego, rockowego stylu, a także elementów retro. Niezbędnym dodatkiem są hafty i inne aplikacje, które z jednej strony nawiązują do przeszłości, a dzięki swojej formie i teksturze dodają całej stylizacji nowoczesności.

Fryzury na jesień - trendyJesienne fryzury - styl boho curl

Włosy zachwycają rozmiarem! Delikatne loki obcięto w ten sposób, aby cała fryzura zachwycała zaokrąglonym i stopniowanym kształtem. W czasie koloryzacji wykorzystano technikę cętkowania, która pozwala uzyskać eksplozję mieszających się odcieni zapewniających naturalny efekt nierównej pigmentacji.

Jesienne fryzury - trendy Jesienne fryzury - trendy Fryzury na jesień - glamour

UNDONE GLAMOUR

Kobiecy i uwodzicielski - taki jest współczesny styl glamour. Wysokie kołnierze, suwaki, elastyczna i giętka skóra, luksusowe tekstury - połączenie tych elementów pozwala na nonszalanckie uwodzenie, któremu nikt nie potrafi się oprzeć!

Trendy - fryzury na jesień Jesienne fryzury - undone glamour

Włosy intrygują niezobowiązującą teksturą i kontrastującą długością. Luźny charakter całej stylizacji podkreślono poprzez kolor włosów w odcieniu blond, który sprawia wrażenie jakby muśniętego słońcem. Połączono go z odrobiną ciepłego, karmelowego odcienia w efekcie czego cały look nabrał wyjątkowo modnego charakteru. Wykorzystana technika koloryzacji może być zarówno subtelna jak i wyzywająca, w zależności od tego, jak intensywny rezultat kolorystyczny chcemy osiągnąć.