Dżinsy - wiosenne trendy

Co nowego na półce z najpopularniejszymi spodniami świata? Podglądamy najgorętsze trendy sezonu.

Najmodniejszy fason sezonu

Tej wiosny projektanci inspirowali się głównie modą lat 70. Szerokie nogawki, wysoka talia, spodnie luźne opadające na buty ( koniecznie koturny!) królowały na wielu pokazach światowych projektantów - Celine czy Derek Lam. W tym sezonie nie zabrakło także popularnych rurek i wygodnych boyfriend jeans. Dla odważnych - dżinsy marchewki.

Jak chinosy

Denim na luzie, czyli dżinsy w wydaniu "a la chinos". Luźno zwisają na biodrach i pośladkach, a ich nogawki są przykrótkie, odsłaniające kostki i obowiązkowo podwinięte.

W stylu lat 70.

Szerokie nogawki powracają. Dzwony jak z lat 70. lub ekstremalnie szerokie szwedy mają wyraźnie zaprasowane kanty - na wzór spodni od garnituru.

Klasycznie

Klasyka gatunku, czyli fason "regular". Nogawki mają jednakową szerokość na całej długości. Bezpieczny krój na każdą sylwetkę.

Marchewki

Wyraźnie zaznaczone biodra i zdecydowanie zwężające się ku dołowi nogawki to trudny fason. bez wysokich obcasów ani rusz!

Rurki

Spodnie jak druga skóra, czyli kolejny sezon rurek. Tym razem opinają nogę jak rajstopy. Do tego trendu trzeba mieć naprawdę zgrabne nogi!

Więcej o: