Klopsiki z robakami albo z alg? Czy takie nowości przygotowała dla nas Ikea?

Klopsiki Ikei cieszą się niesamowitą popularnością na całym świecie. W związku z tym laboratorium Space10 pokazało swoje pomysły na klopsiki przyszłości. Co nas czeka?

Niestety z pewnością nie wydarzy się to w najbliższej przyszłości. - Te klopsiki to kreatywne pomysły, które powstały podczas wydarzenia "Tomorrow's meatball" w laboratorium badań i innowacji Space10 w Kopenhadze. Space10 nie jest w żadnym stopniu odpowiedzialne za prace nad asortymentem IKEA i mogę Panią zapewnić, że nie planujemy zaprzestania sprzedaży klopsików mięsnych, które cieszą się ogromnym powodzeniem na wszystkich naszych rynkach. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby dania oferowane w IKEA były zdrowe i przyjazne środowisku, dlatego też w kwietniu br. wprowadziliśmy klopsiki drobiowe i wegańskie. - komentuje Katarzyna Balashov, dyrektor komunikacji korporacyjnej IKEA. Jednak może zobaczmy na jakie pomysły wpadli wizjonerzy.

Wonderful Waste Ball

To wersja zrobiona z resztek jedzenia: z obierków warzyw, pozostałości po obiedzie, kiełków, skórek z warzyw.

Mighty Powder Ball

To klopsik zrobiony z wysokobiałkowego i uwitaminowanego proszku. Idealny dla pokolenia instant - nawet nie trzeba zalewać wodą.

Nutty Ball

To mały, klopsikowy batonik zbożowy. Zrobiony jest z ziaren i otrębów - idealny dla wielbicieli zdrowego żywienia.

Artificial Meat Ball

Ten klopsik wydaje się być zwykły, jednak kryje w sobie tajemnice - jest zrobiony z mięsa wyhodowanego w laboratorium

Urban Farmer Ball

To najbardziej ekologiczna potrawa ze wszystkich ekologicznych potraw. Klopsik będzie smakował na całym świecie zupełnie inaczej. Różnice będą nawet w różnych porach roku ponieważ, zrobiony jest z produktów pozyskanych od lokalnych dostawców. Dzięki temu unika się potrzeby transportu jedzenia.

3D Printed Ball

To przepiękna kula... wydrukowana w drukarce 3D! Zrobiona jest ze specjalnych produktów przygotowanych na bazie mieszanki białka alg, owadów i liści buraków.

Lead Green Algae Ball

To klopsik odpowiadający na najnowsze trendy zdrowego żywienia - zrobiony w całości z alg.

Crispy Bug Ball

Ta niezwykła przekąska z pewnością przypadnie do gustu Wojciechowi Cejrowskiemu - jest zrobiona z jadalnych robaków. Najnowsze badania dowodzą, że są one doskonałym źródłem białka i składników odżywczych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.