Polskie biustonosze wzorem dla reszty świata - Corin w Discovery!

W świecie damskiej bielizny mamy się czym pochwalić. Stacja Discovery wyemituje program poświęcony biustonoszom firmy Corin, które powstały we współpracy z naukowcami z Politechniki Łódzkiej i lekarzami z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Ich wspólne dzieło poznają widzowie w 200 krajach! Emisja w Polsce zaplanowana została na 1 czerwca.

Ekipa telewizji Discovery odwiedziła Polskę w październiku ubiegłego roku. Uwagę Brytyjczyków przyciągnęła firma Corin, która w proces projektowania swoich produktów zaangażowała naukowców. Ich zadaniem było zaprojektowanie idealnego kształtu biustonosza.

- Biustonosz to bardzo skomplikowana część damskiej garderoby, jego produkcja wymaga dużej precyzji. Dlatego badania naukowców z Politechniki Łódzkiej trwały aż półtora roku, a w projekcie wykorzystano specjalistyczne kamery termowizyjne oraz programy do symulacji komputerowych.  - mówi Mariusz Hanczka, właściciel firmy Corin. - Właściwy kształt biustonosza ma duże znaczenie dla zdrowia - nie powoduje zbędnych ucisków i dyskomfortu. W związku z tym postaraliśmy się, by cały proces nadzorowali lekarze specjaliści z Centrum Zdrowia Matki Polki - dodaje.

corinfot. mat. prasowe

 

Dr inż. Robert Pietrasik z Politechniki Łódzkiej po raz pierwszy uczestniczył w tego rodzaju projekcie.

-  W naszych badaniach wzięły udział kobiety w różnym wieku. Były wśród nich zarówno panie bezdzietne, jak i z jednym lub dwójką dzieci - mówi. Pietrasik przyznaje, że praca nad biustonoszem była dla naukowców sporym wyzwaniem. - Na co dzień pracujemy nad przedmiotami wykonanymi z metalu, wykorzystanie oprogramowania do innych zastosowań, w tym wypadku damskiej bielizny, było czymś nowym - zauważa.

Proces powstawania pabianickich biustonoszy zostanie pokazany w programie "Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki", emitowanym przez popularny brytyjski kanał "Discovery".
Reporterzy programu towarzyszą procesom produkcyjnym w fabrykach w różnych miejscach świata. Telewidzowie dowiedzieli się już, jak produkowane jest śmigło samolotu, płatki owsiane, czy soczewki kontaktowe. Teraz do tego grona dołączą biustonosze - dzieło pabianickiej firmy i łódzkich naukowców.

Emisja polskiej wersji językowej "How do they do it" z udziałem Corin będzie miała miejsce na Discovery Science w następujących terminach:

01.06.2014

Godz. 04:00

08.06.2014

Godz. 11:30

23.06.2014

Godz. 21:00

16.07.2014

Godz. 13:30

24.07.2014

Godz. 07:30

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Zdjęcie Corin Jacquleine Bra Zdjęcie Corin Perla Cream Lace Brief Zdjęcie Corin Perla Cream Lace Strapless Balcony Bra
Corin Jacquleine Bra Corin Perla Cream Lace Brief Corin Perla Cream Lace
Sprawdź ceny > Sprawdź ceny > Sprawdź ceny >
źródło: Okazje.info
Więcej o: