Jak dbać o włosy po prostowaniu keratynowym? Porady

Marzysz o prostych włosach i o efekcie trwającym kilka miesięcy? Zanim jednak wypróbujesz prostowanie keratynowe włosów, dowiedz się, jak dbać o włosy po zabiegu.

Prostowanie keratynowe - co o jest?

Prostowanie keratynowe inaczej nazywamy brazylijskim i jest zdrową alternatywą dla prostownicy czy szkodliwych substancji chemicznych, które mają prostować włosy. Zabieg polega na regeneracji i odbudowie struktury włosa poprzez wprowadzenie keratyny, czyli białka budującego włosy i paznokcie. Prostowanie brazylijskie zostało stworzone z myślą o ochronie wysuszonych i puszących się włosów przed słońcem i wilgociom. W efekcie otrzymujemy wzmocnione i wyprostowane włosy. Takie włosy są nie tylko proste i gładkie, ale też dogłębnie odżywione i nawilżone. Są odporne na puszenie się w wilgotnym środowisku oraz skręcanie się. Zabieg można przeprowadzać na wszystkich rodzajach włosów, także na farbowanych. Przeznaczony on jest przede wszystkim dla kobiet, które zmagają się z przesuszonymi, puszącymi się włosami i rozdzwaniającymi się końcówkami.

Efekt keratynowego prostowania włosów utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy w zależności od typu włosów i ich gęstości.

Jak pielęgnować włosy po prostowaniu keratynowym?

Przez pierwsze 2-3 doby, należy uważać by nie wypłukać keratyny. Dlatego nie zaleca się mycia włosów oraz nie powinno się ich moczyć, np. na basenie czy w saunie. Aby nie odkształcić włosów po prostowaniu nie powinno się ich też wiązać gumką, spinać czy zaplatać. Po pierwszym myciu włosów można oczywiście je wiązać czy dowolnie czesać.

Aby efekt prostowania keratynowego utrzymał się jak najdłużej ważne jest, aby regularnie dostarczać włosom keratyny. Najlepszym na to sposobem jest zaopatrzenie się w kosmetyki z dodatkiem tego białka, takich jak odżywki czy maski do włosów. Należy jednak pamiętać, by keratyny używać z umiarem, ponieważ każde włosy reagują nieco inaczej na kosmetyki z keratyną. Nadmiar keratyny może prowadzić do puszenia się włosów, tak więc efektu zupełnie odwrotnego niż ten, który chcemy uzyskać poprzez prostowanie. W przypadku jednak, gdy przesadzimy z ilością keratyny, warto sięgnąć po emolienty, które poprawią stan włosów.

Jakie kosmetyki są najlepsze po prostowaniu keratynowym?

Warto szukać kosmetyków, które zminimalizują wypłukiwanie keratyny z włosów. Z tego powodu należy unikać kosmetyków, które mają w swoim składzie silikony, SLS/SLES (silne detergenty), sól czy alkohol.

Po keratynowym prostowaniu włosów najlepiej jest więc sięgać po delikatne kosmetyki myjące, odpowiednie odżywki i oleje. Doskonale sprawdzają się szampony dla niemowląt i małych dzieci, których skład jest co prawda ubogi, jednak niedobór składników w szamponie z łatwością równoważy dobrej jakości odżywka. W przypadku prostowanych włosów odżywki i maski są podstawą pielęgnacji i tak jak pisaliśmy powyżej, warto by zawierały keratynę. W sklepach i drogeriach internetowych dostępne są odżywki i balsamy przeznaczone do pielęgnacji włosów po prostowaniu keratynowym, jednak nada się dobrze każdy preparat, który nie będzie zawierał składników wypłukujących keratynę. Poza tym o włosy po prostowaniu keratyną dbamy tak samo jak przed zabiegiem - taka sama powinna być częstotliwość mycia czy nakładania masek i balsamów.

Więcej o:
Komentarze (15)
Jak dbać o włosy po prostowaniu keratynowym? Porady
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX