Jak wyluzować się na święta - sprawdź kilka naszych ulubionych pomysłów

Jak nie zwariować w te święta? Sprawdź naszych kilka sposobów...

Wszystko wokół pędzi w zawrotnym tempie, naszą pracą i obowiązkami nieustannie rządzi pośpiech, możemy zwolnić ale nie za bardzo wiemy jak? Zobaczcie kilka naszych przedświątecznych porad, jak nie zwariować w te święta i nie tylko... Święta to dobry moment na pomyślenie w duchu Slow - jak?

Kupuj mniej

Zastanów się, czy warto wypełniać lodówkę po brzegi po to, by wyrzucić później zbędną i przeterminowaną żywność. Jeśli nie potrzebujesz w tym miesiącu nowych par butów, przełóż te wydatki na następny miesiąc - po świętach są wielkie wyprzedaże, pamiętaj.

Zapłać więcej i zyskaj jakość

Oczywiście cena to tylko część informacji o produkcie. Ale w większości przypadków warto zapłacić nieco więcej w zamian za lepszej jakości produkt.

Zawsze sprawdzaj skład produktu

Dzisiaj bardzo łatwo jest ocenić, które produkty są zdrowsze od innych. Informacje o składzie żywności są podane na opakowaniu, warto je czytać i nie mieć później problemów ze zdrowiem i samopoczuciem.

Czytaj metki na ubraniach

Tak jak w przypadku jedzenia, wiele informacji o ubraniu znajdziesz na metce. Zwracaj szczególnie uwagę na kraj produkcji i skład materiału. Co raz bardziej popularna jest na przykład bawełna organiczna. Zastanów się nad zakupem jednej takiej rzeczy na początek i przekonaj się co do jakości produktów. Nie kupuj większej ilości ubrań, ale złych jakościowo, to się w ogóle nie opłaca.

Zawsze się zastanów

Jedną z ważniejszych idei Slow jest wybór. Mamy możliwość wybrania i korzystajmy z tego. Czasem warto poczekać z decyzją jeszcze parę dni, niż zdecydować się na coś, co do nas po prostu nie pasuje.

Odpocznij

Idź na spacer. Poświęć chwilę dla siebie. Staraj się myśleć o sobie i swoich przyjemnościach. Połóż się wygodnie w łóżku, włącz świąteczny film i niech się dzieje co chce, nie odpowiadaj na żadne alerty komórkowe. Jak stare przysłowie mówi " Jak kocha to poczeka" - teraz jest czas tylko dla Ciebie.

Nie zwariuj

Oczywiście we wszystkim trzeba mieć umiar. W ten sposób lepiej zauważysz efekty i poczujesz się znacznie lepiej.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o: