Pielęgnacja włosów dla brunetek. Zobacz jak dbać o swoje włosy, aby cieszyły się zdrowiem i lśniły na co dzień

Marzysz o tym, by Twoje ciemne włosy lśniły każdego dnia? Podpowiadamy jak dbać o czarne i brązowe włosy.

Może się wydawać, że brunetki nie muszą tak pilnować dbania o swoje włosy, jak blondynki, by ciemny kolor był cały czas żywy, a włosy były zdrowe i lśniące. Nic bardziej mylnego. Kobiety o brązowych czy czarnych włosach powinny również zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów pielęgnacji włosów.

Pielęgnacja włosów dla brunetek

Posiadaczki długich włosów i takich do ramion powinny przede wszystkim poświęcić więcej czasu na wybór odpowiednich kosmetyków do włosów niż panie o krótkich włosach. Brązowe i czarne włosy rzadziej niż blond są przesuszone, dlatego ważne jest, aby dobrać kosmetyki właściwe do kondycji włosów. Dostarczanie włosom składników, których nie potrzebują może być równie szkodliwe, co niedostarczenie odpowiednich witamin i minerałów. Podstawą zdrowych i lśniących włosów jest także dieta. Brunetki powinny zwrócić uwagę na to, by nie zabrakło w niej witamin z grupy B oraz PP - a także A, C, E oraz siarka i biotyna.

Najlepsze szampony dla brunetek

Dobór odpowiedniego szamponu to podstawa pielęgnacji. Brunetki powinny wybierać przede wszystkim delikatne szampony, dobrze sprawdzą się te dla dzieci. Dobrze sprawdzą się zarówno szampony dla brunetek jak i inne kosmetyki z wyciągiem z pokrzywy, rozmarynu i mięty. Dzięki tym ziołom ciemne włosy stają się zdrowsze i bardziej lśniące. Wśród innych kosmetyków dla brunetek warto, by znalazły się odpowiednie odżywki oraz kosmetyki termoochronne, zwłaszcza jeśli suszysz włosy suszarką i stosujesz lokówkę bądź prostownicę.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl