Cellulit - jak się pozbyć pomarańczowej skórki? Porady

Zastanawiasz się, jakie są skutecznie pozbyć się cellulitu? Zobacz, które metody na prawdę działają, a które są mniej skuteczne.

Cellulit, który znamy także pod nazwą pomarańczowej skórki dotyka znacznej części kobiet, bez względu na wiek czy wagę. Wiele z nas przez lata walczy z nim nieskutecznie, stosując różne metody. Jednak żadna metoda walki z cellulitem nie będzie dawała rezultatów, jeżeli nie połączymy kilku z nich, czerpiąc to co najlepsze z każdej.

Skąd bierze się pomarańczowa skórka?

Powodów powstawania cellulitu jest wiele i ciężko wskazać jedną konkretną. Jak pewnie wiele z nas zauważyło, cellulit nie dotyczy tylko otyłych kobiet, a często mają go także młode, szczupłe dziewczyny. Duży wpływ na powstawanie pomarańczowej skórki mają geny. Jednak nie są one determinującym czynnikiem pojawienia się cellulitu. Na powstawanie pomarańczowej skórki mają też wpływ takie czynniki, jak niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia czy zaburzenia gospodarki hormonalnej. Ponieważ w powstawaniu cellulitu dużą rolę odgrywają estrogeny (żeńskie hormony), problem ten dotyka częściej kobiet niż mężczyzn.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Źle zbilansowana dieta, bogata w duże ilości soli, tłuszczy i złych węglowodanów powoduje zatrzymanie w tkankach płynów, obrzęki i w końcu cellulit. Dlatego podstawą skutecznej walki z pomarańczową skórką powinna być właściwie dobrana dieta. Nie mówimy tu o drakońskich dietach odchudzających, a o dobrze zbilansowanej, zdrowej diecie opartej na naturalnych produktach. W diecie nie powinno zabraknąć też odpowiedniej ilości płynów, dlatego pij co najmniej 2,5 litra wody dziennie. Dobrze na walkę z cellulitem wpłynie też rzucenie palenia.

Kolejną rzeczą, która doskonale wpłynie na poprawę kondycji skóry to ruch. Aktywność fizyczna wspomaga krążenie a intensywny trening wspomoże w walce z zalegającym tłuszczem. Do pozbycia się cellulitu przyczyni się trening siłowy, równoważony z aerobowym. Dlatego nie rezygnuj z żadnego z nich podczas planowania ćwiczeń.

W walce wspomoże nas też masaż antycellulitowy. Codziennie pod prysznicem możesz wykonywać masaż, który pobudzi krążenie, dzięki czemu przyspieszy rozbijanie pomarańczowej skórki. Pamiętaj, by taki masaż wykonywać, zaczynając od dolnych kończyn i przechodząc do coraz wyższych partii ciała.

Preparaty antycellulitowe i zabiegi zwalczające pomarańczową skórkę

O skuteczności preparatów antycellulitowych pisaliśmy już tutaj. Warto jednak przypomnieć, że żaden krem nie zdziała cudów i nie usunie nam cellulitu, jeżeli nie wspomożemy go naszymi działaniami, o których pisaliśmy powyżej. Obecnie w salonach kosmetycznych możemy wykonać zabiegi, które wspomogą nas w walce z pomarańczową skórką. Wśród nich znajdziecie między innymi: Body Wrapping, Elektrolipolizę, Drenaż limfatyczny oraz Endermologię.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl