Kuferek - najmodniejszy fason torebki na ten sezon. Jak dbać o skórzane torebki, aby służyły na lata?

Torebka to nieodłączny dodatek eleganckiej kobiety. Dobrze wykonana torebka to zakup na lata, dlatego warto zaopatrzyć się w model, który na długo nie wyjdzie z mody i będzie pasować do większości stylizacji. Ponadto, dowiedz się jak właściwie pielęgnować swoją torebkę!

Modne fasony

Jednym z najmodniejszych, ale również klasycznych fasonów jest model torebki kuferka. Sięgając pamięcią wstecz, taki kształt kojarzył się z torbą lekarską zwaną doktorką. Ma bardzo elegancki krój i potrafi świetnie podkreślić każdą stylizację. Projektanci, idąc za ciosem, wymyślają przeróżne kombinacje i zdobienia bazując na pierwotnym stylu tej torebki. Obecnie możemy znaleźć szeroki wachlarz palety kolorów oraz modele różniące się detalami takimi jak zapięcia, zamki (ich kolory i kształty), kieszenie czy długość rączek. Wybór należy do Ciebie.

Skóra na lata

Bez względu na kolor oraz detale, najlepszym wyborem jest zakup skórzanej torebki. Możesz mieć pewność, że jest to zakup na lata. Skóra wraz z wiekiem wygląda jeszcze lepiej. Zwłaszcza jeśli wybierzesz kolor głębokiej czerni, brązu bądź granatu. Konserwacja takiej torebki jest znacznie ułatwiona. Taką skórę możesz spokojnie pielęgnować pastą do skór w odpowiednim kolorze, najlepiej z naturalnych składników np. wosku pszczelego. Dzięki temu ich dobry stan utrzymasz na bardzo długo.

Skórę lakierowaną łatwo pielęgnować specjalnymi silikonami do tego typu skór oraz natłuszczaczami, które zapobiegną łamaniu się struktury. Pamiętaj, że tłuszcz może lekko przyciemnić pierwotny kolor Twojej torebki, więc bezpiecznie możesz stosować go tylko przy ciemnych kolorach.

Nie oznacza to jednak, że torebki ze skóry ekologicznej są złe. Coraz więcej produktów wykonanych z tego materiału jest odporna na różne warunki pogodowe. Jednak nie można ich porównywać z jakością skór naturalnych.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o: