Jak dbać o dłonie zimą? Sprawdź nasze porady.

W czasie zimy szczególnie trudno zachować ładne dłonie. Pielęgnując je należy pamiętać o kilku zasadach.

Ciepłe, nawilżone dłonie

Zimą należy zadbać przede wszystkim o to, by naszym dłoniom było ciepło. Rękawiczki ochronią nasze ręce przed odmrożeniami czy pękaniem skóry. Kolejną ważną sprawą jest odpowiednie nawilżenie skóry. Stosuj regularnie nawilżający krem do rąk, pamiętaj jednak, żeby nie używać go chwilę przed wyjściem z domu - krem musi się dobrze wchłonąć.

Pielęgnacja paznokci

Zadbane, piękne paznokcie są naszym atutem, a ich kolor może doskonale dopełnić stylizację. Pielęgnując paznokcie trzeba pamiętać o przerwie w ich malowaniu. Miałaś hybrydowy manicure? Zdejmij go i odczekaj dwa, trzy dni zanim zdecydujesz się na kolejny kolor. Malując paznokcie w domu najpierw je obetnij lub spiłuj oraz usuń wszystkie skórki. Nie zapominaj o bazie - nakładaj ją na płytkę paznokcia przed lakierem.

SOS dla złamanego paznokcia

Jeśli zahaczyłaś na przykład o guzik od kurtki i boleśnie, głęboko złamałaś paznokieć masz dwa wyjścia. Możesz go obciąć, co może być bardzo bolesne i z pewnością będzie Ci przeszkadzać przez kilka dni, lub utwardzić do lakierem. Jeśli pomalujesz paznokcie lakierem i utwardzisz płytkę, paznokieć nie powinien się dalej złamać. Zyskasz kilka dni, po upływie, których będziesz musiała obciąć paznokieć, jednak miejsce złamania będzie nieco wyżej, a po całej, "małej operacji" nie będzie boleć Cię tak mocno.

Jaki kolor lakieru do paznokci wybrać?

Zawsze modną barwą lakieru do paznokci jest czerwień, która pasuje do wszystkich ubrań i świetnie sprawdzi się na co dzień, do pracy jak i na imprezę. W grudniu powoli zaczynamy zastanawiać się nad sylwestrowymi kreacjami i coraz chętniej sięgamy po lakiery do paznokci o metalicznym odcieniu lub z brokatem. Przy wyborze możesz postawić na mocny kolor na przykład kobalt lub wybrać jeden z modniejszych odcieni ubrań i dodatków - szmaragdowy. Polecamy zarówno zwykłe lakiery, jak i te przeznaczone do hybrydowego manicure. Hitem ostatnich miesięcy są również piaskowe lakiery do paznokci.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl