Ćwiczenia na brzuch - jak je poprawnie wykonywać, żeby zauważyć efekty

Ćwiczysz ale nie widzisz efektów? Może robisz coś źle? Podpowiadamy jak poprawnie wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha!

Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędy, podczas ćwiczeń na mięśnie brzucha , żeby zauważyć wyczekiwane efekty? Ćwiczysz już jakiś czas sama w domu , ale nadal nie widzisz efektów? Twoje mięśnie brzucha prawie wcale nie są widoczne, a wylewasz ósme poty podczas 30 dniowych wyzwań? Znamy ten ból, dlatego postanowiłyśmy przyjrzeć się temu zjawisku. Poniżej przedstawiamy kilka błędów, jakie są najczęściej wykonywane podczas takiego treningu w domu .

Powtarzanie tych samych ćwiczeń

Jeśli przez jakiś czas intensywnie wykonujesz te same sekwencje ćwiczeń , mięśnie zaczynają się do nich przyzwyczajać, co w rezultacie nie przynosi pożądanych efektów. Urozmaicaj swój trening wplatając do niego nowe ćwiczenia i zmniejszając lub zwiększając rodzaj ich intensywności, nie zawsze wykonując tę samą ilość powtórzeń. Możesz np. zacząć ćwiczyć z Mel B , która w swoich filmikach na Youtube pokazuje nam różnorodne ćwiczenia na płaski brzuch.

Koncentrowanie się na jednej partii ciała

Trenując swój brzuch musisz pamiętać, że powinien on współpracować także z mięśniami pleców i nóg . Dlatego warto wykonywać ćwiczenia takie jak np. deska, pompki, przysiady i inne z zastosowaniem małego obciążenia .

Pomijanie ćwiczeń kardio

Kiedy poziom tkanki tłuszczowej jest zbyt wysoki, trudno jest zobaczyć zbudowane pod nią mięśnie. Aby spalić tłuszcz zmagazynowany w talii i na brzuchu postaw na więcej ruchu. Mogą to być spacery, bieganie lub treningi fitness, które dodatkowo wzmocnią Twoje ciało.

Przeciążanie talii

Ćwiczenia na brzuch (szczególnie brzuszki skośne) nie tylko rzeźbią mięśnie - wysmuklają również talię oraz likwidują nielubiane przez nas "boczki". Jednak czasami bywa, że efekt jest wprost odwrotny od zamierzonego i nasz obwód w pasie zaczyna się poszerzać. Przyczyną jest przeciążenie talii - masa mięśni skośnych i poprzecznych brzucha zwiększa objętość przez zbyt intensywną pracę z udziałem skrętu tułowia.

Nieprzestrzeganie diety

Zdrowa dieta w połączeniu z ćwiczeniami sprawi, że szybko dostrzeżesz rezultaty swojej pracy i na długo będziesz się nimi cieszyć.

Szukanie wymówek, żeby nie ćwiczyć

Brzuch możesz ćwiczyć nawet w drodze do pracy siedząc w samochodzie czy tramwaju. Wystarczy, że będziesz napinać jego mięśnie do granic możliwości i trzymać je w ten sposób przez kilkanaście sekund, w przerwie je rozluźniając (powtórz to ćwiczenie przynajmniej 20 razy). Na siedząco możesz również wykonać unoszenie złączonych prostych nóg, dzięki czemu również go wytrenujesz.

Niekontrolowany oddech

Oddech podczas ćwiczeń jest bardzo ważny - dzięki niemu dobrze dotleniamy organizm, przez co zmniejszamy ryzyko poważnych zakwasów następnego dnia i wspomagamy pracę mięśni na najwyższych obrotach.

Pomijanie rozciągania

Stretching to w rzeczywistości najważniejsza część treningu. Po wykonaniu brzuszków dobrze jest przeciągnąć się w pozycji psa z głową do góry czy kobry, żeby wydłużyć mięśnie i dać im ukojenie.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.