Krótkie suknie ślubne - nasze propozycje

Z roku na rok coraz więcej panien młodych decyduje się na krótkie fasony sukien ślubnych. Sprawdź z nami dlaczego, odkryj najpiękniejsze modele i alternatywne możliwości.

Czy krótkie suknie są tylko chęcią odejścia od tradycji? Wywołania zaskoczenia? Myślimy, że kryje się za tym wiele więcej. Panny młode nie chcą walczyć z tradycją, marzą jedynie, by tego dnia wyglądać niepowtarzalnie. Zaskoczyć swoim wspaniałym wyglądem przyszłego małżonka, ale także samą siebie. W dniu ślubu , jak w żadnym innym, każda z nas chce czuć się kobieco i atrakcyjnie.

Zalety krótkiej sukni

Po pierwsze, krótsze fasony przepięknie eksponują nogi i optycznie wydłużają sylwetkę. Po drugie, są łatwiejsze w noszeniu oraz lżejsze. Suknie tego typu potrafią także odmłodzić i nadać pannie młodej dziewczęcego wdzięku. Co więcej, niektóre z fasonów sprawdzą się jako suknie koktajlowe, co oznacza, że będziemy mogły założyć je kilka razy. Atutem jest również cena, zazwyczaj krótsze fasony są tańsze, wiąże się to z ilością użytego do uszycia sukni materiału.

Czy rodzaj sukni zależy od ceremonii?

Krótkie suknie ślubne coraz częściej królują na ślubach cywilnych, nie każda panna młoda ma jednak odwagę założyć ją na ceremonię kościelną. Warto jednak pamiętać, że nie każda suknia o krótkim fasonie musi odsłaniać kolana czy ramiona. Wybór sukni nie zależy od rodzaju ceremonii, jest indywidualną decyzją każdej panny młodej . Najważniejsze, by tego dnia przyszła żona czuła się jak najlepiej, najszczęśliwsza i najpiękniejsza.

Pomiędzy długim a krótkim fasonem

Doskonałą alternatywą dla niezdecydowanej panny młodej wahającej się między tradycyjnym, długim i bardziej nowoczesnym, krótkim krojem są suknie asymetryczne. Krótkie z przodu oraz długie z tyłu suknie łączą w sobie zalety obu fasonów. Coraz więcej kobiet decyduje się również na długie suknie ślubne z wycięciem na plecach aż do kości ogonowej.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Agora SA