Damskie ubrania z batikowymi wzorami

Marzy Ci się niezwykłe i niepowtarzalne ubranie? Masz dosyć ubierania się w identyczny sposób jak wszyscy? Poznaj z nami batikowe wzory i odkryj ich różnorodność.

Czym jest batik?

Batikiem nazywamy ręczną metodą barwienia tkanin, znaną w Indiach od 2000 lat. Recepturę sposobu farbowania materiałów 300 lat temu przywieźli do Europy Holendrzy. Największą fascynację batikiem świat przeżywał w latach 70. ubiegłego stulecia zachwycając się stylizacjami w stylu hippie.

Modne cieniowanie

Ubrania barwione metodą batikową są często nazywane witrażowymi oraz cieniowanymi. Ich fenomen polega na nierównomierności i różnym nasyceniu odcieni tego samego koloru. Zbliżonymi pod względem wyglądu do batikowych ubrań są marmurkowe elementy garderoby. Wielu projektantów w swoich kolekcjach sięgało po batikowe wzory, między innymi Oscar de la Renta czy Robert Kupisz.

Jak rozpoznać ubrania batikowe?

Obecnie cieniowane ubrania nie zawsze są wykonywane metodą batik, a jedynie inspirowane tym sposobem. Prawdziwy efekt farbowania metodą batik można poznać po przepięknych, oryginalnych i niepowtarzalnych wzorach. Jeśli dwie koszulki wyglądają identycznie najprawdopodobniej zostały cieniowane inną metodą.

Z czym nosić barwne ubrania?

Wzorzystych ubrań nie należy zestawiać z innymi bardzo ozdobionymi elementami garderoby. Koszulki i bluzy z batikowymi wzorami doskonale pasują do jeansów i jednolitych spodni oraz spódnic. Sukienki są modnym elementem stylizacji zarówno latem jak i zimą. Batikowe spodnie będą świetnie wyglądać z białą koszulą. Dzięki batikowym ubraniom każda Twoja stylizacja będzie niezwykła i wyjątkowa.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o: