Nic Cię nie powstrzyma! 5 najczęstszych wymówek od fitnessu - uporaj się z nimi!

Dopada Cię leń i nie chce Ci się ruszyć z domu? Przerwa w treningu to pierwszy krok do porzucenia go. Nie rób tego!

Jesteśmy w stanie wymyślić tak wiele wymówek, by nie iść na fitness...  Ale też możemy się z nimi szybko uporać.

Wymówka nr 1: Jestem zmęczona

Zmęczenie bardzo łatwo pokonać dzięki zajęciom fitness. Po wyjściu z treningu będziesz miała mnóstwo sił i nowej energii do działania.

Wymówka nr 2: Miałam ciężki tydzień, dużo pracy, potrzebuję relaksu

Nic tak nie relaksuje jak trening. Jeśli chcesz z pomocą sportu zwalczyć stres wybierz dyscyplinę, której uprawianie będzie dla ciebie przyjemne. Tylko niech to nie będą szachy!

Wymówka nr 3: Źle się czuję

Naszą wymówką często są zakwasy po poprzednim treningu. Jednak w ich pokonaniu najlepiej pomaga kolejny wysiłek fizyczny. Jeśli jesteś kontuzjowana, również nie oznacza to, że nie możesz ćwiczyć. Powiedź trenerowi o swoich problemach i poproś o dobranie ćwiczeń tak, byś nie obciążała nadwyrężonej części ciała. Dokucza Ci katar? Naukowcy przeprowadzili szereg badań, które dowodzą, że aktywność fizyczna poprawia nasze samopoczucie nawet wówczas, gdy jesteśmy chorzy.

Wymówka nr 4: Pogoda

Pogoda może być zbyt brzydka albo... ładna! Nie chce Ci się ćwiczyć, bo za oknem leje deszcz albo wieje wiatr? A może przeraża Cię mróz? Żadna z tych wymówek nie jest powodem, by nie iść na fitness. Na pewno w klubie sportowym będzie ciepło. Co jednak, gdy pogoda jest piękna i nie chce Ci się ćwiczyć w zamkniętym pomieszczeniu? Może faktycznie tym razem zrezygnuj z treningu? W zamian idź pobiegać, pojeździć na rowerze, a w zimę na łyżwach. Niektóre kluby proponują też zajęcia na dworze.

Wymówka nr 5: Mam coś do zrobienia

Wydaje Ci się, że przez tę godzinę, gdy jesteś na treningu mogłabyś nadrobić zaległości w pracy, posprzątać albo nauczyć się do kolokwium? Może i tak, ale badania dowodzą, że po treningu jesteś bardziej wydajna i pracujesz szybciej. Z łatwością nadrobisz zaległości!

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Więcej o: