Halloween na ostatnią chwilę - dekoracje na impreze

Organizujesz halloweenowe przyjęcie? A może po prostu chcesz wprowadzić do domu jesienne dekoracje z nutką grozy z okazji 31 października? Zobacz nasze propozycje!

Dekoracje na Halloween to ciekawy sposób na udekorowanie mieszkania na jesień, nawet jeśli nie organizujesz przyjęcia z okazji święta duchów. Dynie, świece, czy dekoracje z jesiennych liści to jedynie kilka prostych skojarzeń, które doskonale wpasują się w jesienne dekoracje domu. Co najważniejsze dekorowanie mieszkania z okazji Halloween niekoniecznie musi być bardzo kosztowne. Wiele elementów możemy zrobić samodzielnie, jeżeli posiadamy chociaż trochę talentu plastycznego. Dzięki zastosowaniu paru prostych trików, zamiast poświęcać długie godziny na dekorowanie mieszkania na przyjęcie, będziesz mogła skupić się na wyborze idealnego stroju na Halloween!

Dynia na Halloween - jak wyciąć dynię?

Sezon dyniowy w pełni, tak więc dynia nie musi gościć jedynie w zupie czy cieście. Dekoracje z dyni są bardzo tanie, ale wymagają nieco siły i pracy, by uzyskać ładnie wycięty lampion z dyni. A chyba każdy się zgodzi, że nie ma Halloween bez dyni.

1. Na początku narysuj dowolny kształt na górze dyni i wytnij go nożem, tak by bez problemu dało się usunąć tę część.

2. Następnie wydrąż miąższ z dyni, po czym górną część nałóż z powrotem na jej miejsce.

3. Markerem na dyni narysuj pożądany kształt lampionu, możesz do tego użyć szablonu lub zaimprowizować.

4. Wytnij dokładnie odrysowany kształt, przechodząc do coraz głębszych warstw dyni.

5. Pozostałości markera możesz usunąć za pomocą zmywacza do paznokci.

I tak w 5 prostych krokach macie wyciętą wspaniałą dynie na Halloween, z której możecie zrobić lampion dekorujący pokój lub ogródek.

Jesienne dekoracje do domu

dekoracja mieszkania, halloween

fot. Home & You

Dla tych, którzy jednak nie lubią samodzielnie wykonywać dekoracji na Halloween poniżej przygotowaliśmy kilka ciekawych gadżetów. Wiele z nich doskonale będzie pasować także na pozostałą część jesieni i niekoniecznie będziesz musiała je ściągać zaraz po zakończeniu przyjęcia. Pamiętaj, że przygotowując jesienne dekoracje, warto jest korzystać z sezonowych produktów i czerpać inspiracje z otaczającej nas wielobarwnej przyrody.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ