Przesuszone ręce - jak sobie z nimi radzić

Nie tylko krem do rąk - poznaj kilka sprawdzonych sposobów, jak radzić sobie z suchą skórą na dłoniach.

Zapewne każda z nas przynajmniej raz w życiu musiała stawić czoła problemowi z przesuszoną skórą na dłoniach. Zwłaszcza okres jesienny, nagłe spadki temperatury, suche powietrze w mieszkaniu, a wilgotne na zewnątrz i inne czynniki wpływają na osłabienie kondycji delikatnej skóry na dłoniach. Krem do rąk to już podstawa, o której nawet nie musimy wspominać, ale czasem to za mało. Jak zatem powinnyśmy radzić sobie z przesuszną skórą na dłoniach? Mamy dla Was kilka cennych porad.

Pielęgnacja dłoni na co dzień

Nic tak nie wyniszcza skóry dłoni, jak codzienne zagrożenia, na które nawet nie zwracamy uwagi. Płyn do mycia naczyń, czy inne środki czystości są dla naszych dłoni silnym detergentem, który znacznie osłabia ich naturalną barierę ochronną i są najczęstszym powodem przesuszenia skóry dłoni. Dlatego bardzo wazne jest, aby do codziennych porządków, zawsze używać rękawiczek ochronnych. Po każdym kontakcie ze środkami czyszczącymi używaj kremu nawilżającego.

Jeżeli Twoje dłonie sa bardzo wrażliwe i podatne na przesuszenia - lepiej używaj mydła w kostce , a nie w płynie. Mimo wszystko jest o wiele bardziej delikatne niż jego odpowiednik z dozownikiem. Po każdym umyciu dłoni możesz użyć balsamu czy kremu do rąk. Poza tym raz w tygodniu rób sobie peeling dłoni. Możesz używac do tego specjalnego peelingu do rąk lub sama go skomponować. W internecie znajdziesz mnóstwo sprawdzonych przepisów na domowe peeleingi, np. najbardziej popularny peeling kawowy.

Przed położeniem się spać staraj się pamiętać o kremowaniu dłoni grubą warstwą kosmetyku. Dla lepszego efektu możesz zakladać na nac bawełniane rękawiczki, które jeszcze bardziej wspomogą działanie kremu. Na noc używaj kremów regenerujących lub głęboko nawilżających. W ciągu dnia - stosuj kremy nawilżające lub/i ochronne.

Kiedy temperatury spadają poniżej 12 stopni nie pokazuj się na dworze bez rękawiczek . Skóra dłoni jest bardzo wrażliwa i juz pierwsze przymrozki sprawiają, że bardzo szybko skóra stanie się przesuszona, osłabiona i pozbawiona sprężystości, a z czasem może zacząć szczypać i pękać.

Codzienna pielęgnacja dłoniCodzienna pielęgnacja dłoni Codzienna pielęgnacja dłoni Codzienna pielęgnacja dłoni

Domowe metody

Wspomniany wcześniej peeling kawowy to sprawdzony sposób na pielgnację dłoni, poprawienie krążenia krwi i sprężystości skóry. Możesz wykorzystać do tego wysuszone fusy z kawy, które kilka razy w tygodniu (w zależności od potrzeby) wetrzesz w dłonie. Możesz również stosować peeling z soli lub cukru . Wystarczy tylko, że połączysz łyżkę oliwy z oliwek z łyżką gruboziarnistej soli lub cukru. Energicznie wcieraj miesznkę w dłonie, aż poczujesz przyjemne ciepło. Następnie obficie spłucz dłonie ciepłą wodą i wetrzyj krem. Ogólnie rzecz biorąc oliwa z oliwek jest naszym największym domowym sojusznikiem w walce z suchą skórą.

Możesz stosować kilka razy w tygodniu kąpiele dłoni . Używamy do tego olejki zakupione w aptece czy drogerii lub kolejny cudowny składnik z domowej półki - siemie lniane. Wystarczy, że kilka łyżek siemienia zalejesz wrzątkiem i odczekasz, aż utworzy się charakterystyczny dla niego śluz. Poczekaj aż zawiesina przestygnie, a następnie - jeśli masz taką fantazję - dodaj olejek zapachowy (może być spożywczy) lub łyżkę cynamonu. Następnie zrelaksuj się i mocz dłonie ok 20 minut. Efekt będzie zachwycający.

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym zabiegiem na dłonie jest zabieg parafinowy , który możesz wykonać niemalże w każdym gabinecie kosmetycznym lub w domu. Parafinę kupisz w aptece - wlej ją do miski w podanych na opakowaniu proporcjach i trzymaj dłonie w roztworze wodnym. Następnie owiń dłonie folią spożywczą i ręcznikiem. W takich warunkach trzymaj je ok 30 minut - wówczas parafina zaczyna działać cuda ze skórą naszych dłoni. Po ściągnięciu folii skóra będzie nie do poznania! Ale pamiętaj, żeby nie przesadzac z zabiegiem parafinowym. Wykonuj go 2 razy w miesiącu.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Agora SA