Oversize'owe płaszcze - jak nosić okrycie tego typu

Dowiedz się jakie fasony oversize'owych płaszczy wybierać i z czym je nosić.

Płaszcz oversize jest jednym z najmodniejszych okryć wierzchnich po jaki sięgamy w jesiennym sezonie. Niestety nie jest to najprostsza część garderoby do stworzenia doskonałej stylizacji. Zabawa proporcją to wyższa szkoła jazdy, dlatego trzeba kierować się kilkoma zasadami, które ułatwią Wam dobraie elementów stylizacji, w której główną rolę ma pełnić ubranie oversize. Dzisiaj bierzemy pod lupe obszerne, luźne płaszcze typu oversize.

Aby nie "przepaść" w oversizowej stylizacji musimy znaleźć złoty środek. Niestety nie każda z nas ma figurę rodem z wybiegu Victoria's Secret, dlatego musimy radzić sobie przy pomocy optycznych tricków. Po pierwsze, wybierając płaszcz oversize, dół naszej stylizacji powinien być dopasowany. Wpływa to na utrzymanie proporcji. Przy luźnych spodniach nasza głowa wydawałaby się karykaturalnie mała. Kolejnym punktem są buty na wysokim obcasie. Nie raz i nie dwa ratowały nasz look i zrobią to jeszcze tysiące razy. Zazwyczaj wybieramy oversizowe płaszcze przed kolano lub dłuższe, wieć nie sposób uniknąć iluzji skróceonej sylwetki. Buty na wysokim obcasie chociaż trochę pomoga ukryć nam zachwianą równowagę.

Długość płaszcza oversize

Ogólna zasada, jaką powinnyśmy kierować się wybierając płaszcz oversize polega na tym, że niższe kobiety powinny wybierać płaszcze do połowy uda lub tuż nad kolanem. Z kolei wysokie - w zasadzie mogą pozwolić sobie na dowolną długość. Ale skoro mog nosić także oversize'owe płaszcze do połowy łydki lub nawet po kostkę - grzechem byłoby nie skorzystać z tej opcji.

Krótkie płaszcze oversizeKrótkie płaszcze oversize: Oakwood, YAS, Oasis

Stawiamy na prostotę

Przy wyborze płaszcza oversize nie ma sensu poszukiwać udziwnień w jego kroju, stylu czy kolorystyce. Wybieramy proste, ascetyczne kroje i monokolorystyczne modele z ewentualnymi elementamiw  innych kolorach. Płaszcz oversize jest na tyle rzucający się w oczy, że nie potrzebuje żadnych wyskokowych modyfikacji. Wybierając wzorzyste paszcze - niech kolory będa możliwie stonowane. Jeżeli koniecznie zależy Ci, aby Twój płaszcz był "inny", niech jego największą ekstrawagancją będzie kolor - możesz np. wybrać płaszcz w kolorze kobaltu lub czerwieni. Na pewno nie zginiesz w tłumie.

Długie płaszcze oversizeDługie płaszcze oversize: max&Co., mbyM, Supertrash

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

 


Więcej o: