Domowe SPA - przegląd kosmetyków do pielęgnacji ciała

Nie musisz wydawać fortuny, aby odprężyć się w SPA. Podpowiadamy, jak zrobić domowe SPA, dobierając odpowiednie kosmetyki i klimat.

Ośrodki SPA cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ większość z nas żyje w biegu i ciągłym stresie. SPA to doskonały sposób nie tylko na poprawę kondycji skóry, ale przede wszystkim na odprężenie i wyciszenie. Jednak nie chodzi o miejsce, a o dobór odpowiednich kosmetyków i zadbanie o dobrą atmosferę. Czego więc będziesz potrzebować, by wykonać domowe zabiegi SPA?

Na początku zarezerwuj sobie odpowiednio dużo czasu, abyś nie musiała się z niczym spieszyć. Przygotuj wygodny szlafrok, relaksacyjną muzykę, zapachowe świece i oczywiście odpowiednie kosmetyki do wykonania zabiegów SPA.

Zabieg możesz zacząć od masażu szczotką na sucho, który doskonale pobudzi krążenie i ujędrni skórę. Tak przygotowana skóra lepiej przyjmie nadchodzące zabiegi. Kolejnym krokiem powinien być peeling, który oczyści ciało z martwego naskórka, dzięki czemu zastosowane później kremy będą mogły wniknąć do właściwych partii skóry. Do ciała użyj peelingu gruboziarnistego, jednak nie zapomnij też o oczyszczeniu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Do tych delikatnych partii ciała o wiele lepiej będzie nadawał się peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty.

Następnie zafunduj sobie relaksacyjną kąpiel, do której dodasz sole lub odżywczy płyn do kąpieli. Możesz też dodać odrobinę olejku, jeżeli Twoja skóra jest bardzo sucha. W ciepłej wodzie szerzej otwierają się pory, a więc składniki odżywcze bez problemu będą wnikać w głąb skóry. Podczas kąpieli możesz zrobić sobie także okład na oczy, np. z herbaty, który niweluje zaczerwienienia.

Po skończonym zabiegu nie zapomnij nawilżyć i odżywić skóry. Szukaj balsamów, kremów lub maseł do ciała zawierających witaminę A, E, D, lanolinę, woski lub tłuszcze roślinne. Na koniec swojego seansu SPA ubierz się w ciepły szlafrok i odpocznij przy kojącej muzyce.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ