OCM - na czym polega ta metoda oczyszczania skóry i czego warto używać

Słyszałaś o metodzie oczyszczania skóry OCM? Jeśli nie, zaraz zdradzimy Ci jej tajemnice i podpowiedmy czego warto używać, by osiągnąć najlepszy efekt.

OCM, czyli Oil Cleansing Method to metoda polegająca na myciu twarzy naturalnymi olejami. Ta delikatna, a jednocześnie skuteczna metoda skupia się na zasadzie, że tłuszcze rozpuszczamy w tłuszczach. Dzięki temu nasza skóra zachowuje naturalną warstwę ochronną i nie musi dodatkowo zwiększać ilości wydzielanego sebum.

Podstawą pielęgnacji metodą OCM jest dobór właściwych olejków naturalnych do swojej skóry (nazywany olejkiem bazowym) oraz połączeniem wybranego olejka z olejkiem rycynowym.

OCM dla skóry suchej

Dla skóry suchej nalezy przygotować mieszankę, która w maksymalnie 10% będzie składać się z olejka rycynowego, reszta zaś stanowi olejek bazowy. Dla tego typu skóry najlepsze będą olejki migdałowy, arganowy, różany, z kiełków pszenicy, z pestek winogron, z ogórecznika lub awokado.

OCM dla skóry mieszanej i normalnej

Jesli jesteś posiadaczką normalnej lub mieszanej cery sięgnij po olejki z awokado, słodkich migdałów lub pestek granatu. Do oleju bazowego dodaj około 20% ojelka rycynowego.

OCM dla skóry tłustej

Ponieważ olejek rycynowy ma właściwości wysuszajace, dla osób z cerą tłustą poleca się dodanie go w proporcji 3/10 do olejka bazowego. Osoby z cerą tłustą powinny na olej bazowy wybrać olej jojoba, lniany, z orzechów włoskich, z konopii.

Mieszankę olejków najlepiej przechowywać w butelkach z ciemnego szkła lub trzymać w szafce, tak by nie była ona narażona na działanie szkodliwych dla olejów promieni słonecznych.

W momencie, gdy zaczynasz stosować metodę oczyszczania OCM, możesz na skórze zauważyć dodatkowe wypryski czy krostki. Nie przejmuj się - to znak, że skóra się oczyszcza, a niedługo cera znacznie się poprawi. Stosując OCM nie musisz już dodatkowo korzystać z kosmetyków do demakijażu.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Więcej o: