Temperatura spada? Uzupełnij swoją garderobę o nową kurtkę - przegląd dla niej i dla niego

Sezon jesień/zima to czas, by zaopatrzyć się w nową, modną kurtkę, która doskonale ochroni przed nadchodzącym chłodem, deszczem i śniegiem.

Zarówno kurtka damska, jak i męska dawno przestała pełnić jedynie funkcjonalną rolę. Każdy z nas chce wyglądać na co dzień modnie, stylowo, lub po prostu dobrze i czuć się swodobnie. Jesienią czy zimą to właśnie doskonale dopasowana kurtka, będzie tym co będzie świadczyć o naszym stylu i guście, dlatego warto co jakiś czas wymienić znoszoną przez lata kurtkę i wybrać coś z naszych propozycji.

Kurtki damskie

Kurtki damskieKurtki damskie - przegląd (kolaż: Groszki)

Dobór kurtki, w której będziemy świetnie wyglądać, a która spełni też funkcję ochronną jest trudniejszy niż wybór idealnych szpilek czy torebki. Jednocześnie jest to zadanie równie ważne! Często zapominamy o tym i nie poświęcamy im nalezytej uwagi. Jednak warto pamiętać, że kurtka (zwłaszcza w chłodniejsze sezony) będzie jednym z kluczowym punktów naszych stylizacji i niewłaściwie dobrana popsuje efekt nawet wielogodzinnych przygotowań przed wyjściem. Kurtka to doskonały sposób na podkreślenie swojego stylu. Puchową ubierzemy zimą do kozaków, za to parka będzie lepiej wyglądać do jeansów i trampek na jesieni. Kurtki o kroju zbliżonym do żakietów będą świetnie prezentować się w klasycznych stylizacjach, a skórzane ramoneski bez wątpmienia dodadzą pazura.

Kurtki męskie

Kurtki męskie - przegląd

Kurtki męskie - przegląd (kolaż: Groszki)

Mężczyźnie jeszcze częściej niż kobiety zwracają uwagę przede wszystkim na praktyczne względy kurtek, zapominając często, że dobrze dobrana kurtka jest równie ważna co marynarka czy garnitur. W bardzo złym guście jest przecież założyć sportową kurtkę, którą ubieramy na weekendowe wycieczki do garnituru, który zakładamy do pracy. Jeżeli preferujesz styl elegancki lub półelegancki zdecyduj się na dłuższe kroje kurtek. Pikowany model jest uniwersalny i ponadczasowy, dlatego to model, który sprawdzi się na lata. Na zimę dobrym rozwiązaniem jest posiadanie w szafie kurtki z podpinką, którą można dopinać w zależnośći od pogody. Najpopularniejsze są parki, które swoje korzenie mają w amerykańskiej armii.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Więcej o: