Kurtki na jesień dla noszących rozmiar 42+

Zobacz nasz przegląd ponad 20 modnych kurtek na jesień. Wszystkie w rozmiarze 42 lub większym.

Proste, jednorzędowe fasony doskonale wysmuklą sylwetkę, dzięki czemu będziesz wydawać się wyższa i szczuplejsza. Stąd dobrym pomysłem będą, ale krótkie płascze albo kurtki z niezbyt grubych tkanin. Warto abyś zwróciła uwagę na zaakcentowanie wysoko talii, dzięki czemu nogi będą wydawać się dłuższe. Staraj się unikać kurtek zapiętych tuż pod szyją, które dodarzą ciężkości górnym partiom ciała.

Kurtka powinna być w jednolitym kolorze, ponieważ ma za zadanie Cię wyszczuplić. Nie oznacza to jednak, że musisz decydować się na czerń czy szarości. Dużo korzystniej poczujesz się w intensywnych kolorach, jak czekolada, fiolet, granat czy bordo. A jeśli pod spodem będzie wyłaniać się pas stroju w kontrastującym kolorze, twoja sylwetka będzie wyglądać jeszcze szczuplej!

Szukaj kurtek, które mają kieszenie na wysokości bioder, dzięki czemu talia będzie wydawać się szczuplejsza. Nigdy nie zakrywaj całej szyi, która będzie wydawać się wtedy bardzo krótka, a puchowe, grube kurtki dodadzą Ci tylko optycznie kilka kilo.