Sportowa moda dziecieca - przygotuj dziecko na lekcje WF

Zobacz najciekawsze nowości ze świata sportowej mody dziecięcej i wybierz coś dla swojej pociechy.

Wybierając sportową odzież dla najmłodszych dbaj przede wszystkim o to, by była praktyczna i wygodna. Spodenki powinny być tak uszyte, by gwarantować im trwałośc. Wiadomo przecież, że nie łatwo powstrzymać mały wulkan energii przed bieganiem, wspinaniem, czołganiem się itd. Warto, by komplet na WF przeżył co najmniej cały rok szkolny, żebyście nie musieli martwić o nowy zestaw w ciągu semestru.

Pamiętaj o tym, co powinno znaleźć się w szkolnym worku ze strojem na WF. Powinny to być wygodne krótkie spodenki i T-shirt do ćwiczeń na sali. Jesienią, kiedy wiele zajęć prowadzonych jest też na zewnątrz, możesz zaopatrzyć najmłodszego w cieplejszy dres. Nie zapomnij też o wygodnych butach. Lepiej, by nie były to tenisówki, w których biega na co dzień po szkole. Buty sportowe to dodatkowy wydatek, który warto podjąć, ponieważ zapewniają większe bezpieczeństwo dziecka i pomagają uniknąć kontuzji, o które łatwo w butach nieprzeznaczonych do wysiłku.

Warto, aby ubranka sportowe, które wybierasz podobały się także dziecku, dlatego zaangażuj go w poszukiwania najlepszej koszulki, spodenek czy bluzy i trampek. Dzięki temu dziecko chętniej będzie chodziło na lekcje wychowania fizycznego. Dzisiaj, kiedy zwolnienia z WF-u są powszechne, dobre dla zdrowia dziecka będzie jeśli z chęcią będzie na nie chodziło, a nie unikało ćwiczeń za wszelką cenę.

Więcej o: