W co się ubrać do pracy? Przegląd spodni, koszul, żakietów i spódnic do pracy

Zastanawiasz się, w co się ubrać do pracy? Zobacz nasz przegląd niedrogich i modnych ubrań do pracy.

W zależności od panującego dress code'u w naszej firmie, możemy sobie pozwolić na bardziej lub mniej swobodny strój do pracy. jednak nawet jeżeli nie obowiązuje nasz typowy strój "bankiera" - biała koszula, czarny żakiet i spódnica, zawsze będziemy wyglądać profesjonalniej w stylizacji bardziej eleganckiej.

Jeżeli włożymy elegancką koszulę i żakiet, nawet do jeansów - będziemy prezentować się bardziej profesjonalnie niż w T-shircie. Oczywiście nie zawsze musimy sięgać po czarny żakiet i białą koszulę. W wielu firmach możemy pozwolić sobie na znacznie większą swobodę, dlatego równie odpowiednimi koralami będą beże, szarości czy pastele. Ważne żeby cały strój był schludny, elegancki i stonowany.

Warto pamiętać o tym, by strój do pracy nie był zbyt wyzywający - odpadają duże dekolty czy zbyt krótkie spódnice czy szorty ledwo zakrywające pupę. Postaw na spódnice, które kończą się tuż przed kolanem lub tuż za nim - pasują większości kobietom. Czasem ciężko jest włożyć długie spodnie (zwłaszcza przy temperaturach powyżej 30 stopni), dlatego wiele firm pozwala na założenie krótszych spodni - 7/8 lub 3/4. Wybierając bluzkę zrezygnuj raczej z tych na ramiączka. Lepszy będzie krótki rękaw lub żakiet z krótkim rękawem, który osłoni ramiona, jeśli założysz top.