Spódnice dla noszących rozmiar 42+. Przegląd najładniejszych

Zobacz przegląd najładniejszych spódnic dla pań noszących rozmiar XL lub większy.

Dobranie odpowiedniej spódnicy, gdy nosi się rozmiar powyżej 40, często bywa nie lada wyzwaniem. Na wybiegach i w sieciówkach wciąż królują małe rozmiary. Nam udało się stworzyć zestawienie najciekawszych spódnic, które dostaniecie bez problemu w rozmiarze 42 lub większym.

Nosząc rozmiar XL lub większy ciężko jest czasem zdecydować się na odpowiedni fason spódnicy. Najważniejsze to dobrać odpowiednią długość spódnicy, która optycznie wydłuży nogi, wyszczuplając tym samym całą sylwetkę. Najlepsza i najbardziej uniwersalna będzie długość - tuż przed lub tuż za kolana. W takich długościach także większość z nas czuje się najlepiej. Dobierając do takiej spódnicy odpowiednio wysokie buty, skutecznie można wyszczuplić nogi.

Dla pań, które narzekają na nieco większy brzuszek, doskonałą propozycją będą spódnice typu tulipan, które ładnie wyszczuplą brzuch. Klasyczna spódnica w kształcie litery A doskonale sprawdza się w większości przypadków, jednak u pań z większym brzuszkiem, może podjeżdżać do góry i przesuwać się na boki. Wtedy warto właśnie sięgnąć po spódnicę ołówkową z podwyższoną talią. Spódnica o kształcie litery A lub trapezowa sprawdzi się u pań z szerszą talią, tworząc wrażenie, że sylwetka zbliża się do idealnej klepsydry.