TOP 5 porad jak pielęgnować wrażliwą cerę

Zmagasz się z wrażliwą cerą? Mamy dla Ciebie wskazówki, które przyniosą jej ukojenie.

 

Wrażliwa cera to Twój odwieczny problem? Zmagasz się z zaczerwienieniami, pajączkami lub przesuszoną skórą? Oto kilka porad, które sprawią, że kondycja Twojej cery widocznie się polepszy.

Krótki skład

Im krótszy skład kosmetyków, tym większe prawdopodobieństwo, że są one pozbawione szkodliwych dla wrażliwej cery alergizujących substancji. Delikatna skóra lubi towarzystwo naturalnych składników. Ważne! Nawet naturalne kosmetyki mogą pogorszyć stan Twojej cery. Sięgaj po przebadane dermatologiczne i klinicznie, hypoalergiczne kosmetyki apteczne.

Minimalizm

Im mniej - tym lepiej. Zbyt duża ilość kosmetyków pielęgnujących może przynieść opłakany efekt. Wrażliwa skóra potrzebuje maksymalnie trzech sprawdzonych kosmetyków, które mogą jej przynieść ukojenie.

Ochrona to podstawa

Pamiętaj, że wrażliwa cera jest podwójnie narażona na czynniki zewnętrzne. Makijaż rozpocznij od posmarowania twarzy kremem z ochronnym filtrem. Nie opalaj twarzy, wrażliwa cera jest narażona na pękające naczynka.

Od środka

Używki to pierwszorzędni wrogowie wrażliwej cery. Aby oczyszczać organizm z toksyn pij dużo wody mineralnej, dbaj o zdrowe odżywanie i regularną aktywność fizyczną.

Bądź cierpliwa

Każda droga, która prowadzi do poprawy wymaga czasu! Uzbrój się w cierpliwość i regularnie pielęgnuj swoją cerę, a efekty przyniosą Ci satysfakcję!

Więcej o: