Biustonosze sportowe - propozycje na każdy biust i na każdą kieszeń

Trening w sportowym biustonoszu jest znacznie wygodniejszy i zdrowszy, bez względu na rozmiar posiadanego biusty. Sprawdź najciekawsze propozycje na każdą kieszeń.

Posiadaczki większego biustu (z miseczka powyżej rozmiaru C-D) powinny przede wszystkim zadbać o dobranie odpowiedniego biustonosza sportowego. Niejednokrotnie duży biust jest powodem, dla którego wiele pań rezygnuje z ćwiczeń. Nic dziwnego - zwykły biustonosz, który nosimy na co dzień nie zapewnia piersiom odpowiedniego podtrzymania i amortyzacji podczas intensywnych ćwiczeń. Dlatego jest ważne, aby poświecić czas i właściwie dobrać odpowiedni rodzaj i rozmiar biustonosza sportowego.

Także posiadaczki mniejszych piersi powinny zarówno na co dzień, jak i podczas treningu zadbać o swoje piersi i sięgnąć po specjalistyczny stanik sportowy. Dzięki niemu piersi zachowają swój kształt, a skóra elastyczność. Warto pamiętać, że podczas biegania i intensywnych ćwiczeń biust unosi się nawet kilkanaście centymetrów, dlatego tak ważne jest aby sięgnąć po profesjonalny biustonosz sportowy. Jeżeli należysz do osób, które mogą pochwalić się nieco mniejszymi piersiami, możesz także sięgnąć po sportowy top - pod warunkiem, że będzie on dobrze podtrzymywał piersi podczas intensywnego ruchu.

Jak dobierać sportowy biustonosz? Rozmiar dobieramy tak samo, jak w przypadku zwykłego stanika. Poradnik o tym, jak przymierzać biustonosz i jak dobrać odpowiedni rozmiar, możecie przeczytać tutaj. Warto zwrócić uwagę też na to, aby taki biustonosz wykonany był z materiałów, które przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć, dzięki czemu znacząco zwiększy się komfort treningu.