Ubrania jak wymalowane... dosłownie!

Mała galeria sztuki w Twojej szafie - czy jesteś koneserem? Galeria

Sztuka od lat inspiruje twórców mody. Niektóre pokazy to prawdziwa uczta dla koneserów wielkiej sztuki, a ubrania to prawdziwe dzieła z najwyższej półki. Natura, abstrakcja, a nawet komiks czy graffiti : możliwości są nieograniczone. Poeta Oscar Wilde pisał" Powinno się być albo dziełem sztuki, albo nosić na sobie działo sztuki". W sklepach nie brakuje ubrań, które mogłyby zostać umieszczone w ramach i zdobić pomieszczenia. W końcu nie od dziś wiemy, że moda jest sztuką.

Projektanci wprost prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach. Rembrandt czy da Vinci na t-shircie to już norma, nie mówiąc o twórczości Warhola, która była już niemal na każdej powierzchni. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was małą, prywatną wystawę. Najciekawsze artystyczne pomysły przeniesione wprost na ubrania. Scenki rodzajowe na bluzkach, martwa natura na t-shirtach, strony komiksów na płaszczach, psychodeliczne wizje na spodniach i bluzkach. Odważyłabyś się pójść w koktajlowej sukience z reprintem znanego obrazu na wielkie wyjście? Nie zapomnij o obstawie! Sztuka jest w cenie!

A może wolisz abstrakcje albo artystyczne zdjęcia? Nie tylko takie rzeczy znajdziesz w naszej galerii sztuki. Zaczynamy obcowanie z kulturą!

Więcej o: