5 zasad pielęgnacji długich włosów. Porady

Sprawdź czy pamiętasz o wszystkich 5 zasadach pielęgnacji włosów, tak by zawsze były zdrowe i zachwycały wyglądem.

Latem i zimą włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak 5 zasad, które prezentujemy, pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji przez cały rok.

1. Właściwe odżywianie

Od stanu naszego organizmu zależy kondycja naszych włosów, dlatego właściwa dieta to podstawa pięknych i mocnych włosów. Dbaj przede wszystkim o to, by dieta była bogata w witaminy, minerały i białko. To ostatnie jest podstawowym budulcem włosów i paznokci - bez niego, nie będą rosły zdrowe i mocne.

2. Pracuj systematycznie

Walka o piękne i zdrowe włosy musi być tak samo systematyczna jak np. ćwiczenia i dieta, aby dawała efekt, którego oczekujemy. Nie wystarczy miesiąc kuracji, by włosy były mocne i zdrowe do końca życia, dlatego warto dbanie o włosy włączyć do codziennego rytuału.

3. Nie przywiązuj się do jednego kosmetyku

Włosy potrzebują różnorodności - warto dlatego zadbać o to, by w łazience obok szamponu znalazła się zarówno maska do włosów, odżywka oraz odpowiednie oleje. Wypróbuj też różne metody pielęgnacji i stosuj je w proporcjach, jakich potrzebują twoje włosy.

4. Obchodź się z włosami delikatnie

Włosy, zwłaszcza mokre, świeżo po umyciu, są bardzo narażone na uszkodzenia, dlatego lepiej ich nie trzeć ręcznikiem czy szarpać. W codziennej pielęgnacji postaw na dobrą odżywkę do włosów oraz wybieraj delikatne środki myjące, np. szampony dla niemowląt czy dzieci.

5. Chroń włosy przed zniszczeniem

Najlepiej dla włosów byłoby wyeliminować takie czynniki jak rozjaśnianie, farbowanie trwałymi środkami, używanie prostownicy, lokówki czy suszarki z gorącym powietrzem. W codziennym życiu jest to mało możliwe, tak więc warto zaopatrzyć się w kosmetyki termoochronne czy serum silikonowe. Latem warto mieć też kosmetyki do włosów z filtrem UV, a zimą - nie zapominać o czapce.