Kuracja odżywiająca dla włosów - zaopatrz się w najpotrzebniejsze kosmetyki

Włosy, które latem narażone są na wysokie temperatury, potrzebują odżywienia. Zobacz, jakie kosmetyki do włosów przydadzą się latem.

Kąpiele w basenie czy morzu oraz wystawianie włosów na wysoką temperaturę i promieniowanie UV, może nadszarpnąć ich kondycję. Zobacz o czym warto pamiętać, pielęgnując włosy latem.

Zadbaj o dietę na zdrowe włosy

Często zapominamy o tym, że zdrowe i lśniące włosy to nie tylko efekt odpowiedniej pielęgnacji. Najlepszą kuracją odżywiającą dla włosów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Najkorzystniej na włosy wpływa białko, które jest podstawowym budulcem naszego organizmu i pozwala włosom rosnąć szybciej i zdrowiej. W diecie nie powinno zabraknąć też witamin: A, E, B oraz C, jak i kwasów, które znajdziemy w warzywach i owocach, np. cytrusowych.

Jakie kosmetyki przydadzą się latem?

Warto zrezygnować z kosmetyków 2w1, które słabiej spełniają obie swoje funkcje. Latem warto zaopatrzyć się w bardzo delikatne szampony do włosów, np. dla dzieci i niemowląt. Ich łagodny skład będzie pozytywnie działał na skórę głowy, a ich substancje myjące działają tak samo dobrze. Latem postaw przede wszystkim na pielęgnacje włosów olejkami, maskami i odżywkami. Warto nawilżyć i odżywić włosy. Szukaj kosmetyków bogatych w olejki odżywcze lub ekstrakty roślinne, np. olej arganowy, jojoba, awokado, masło shea, orzechy. Warto też zaopatrzyć się w kosmetyki do włosów z filtrem UV, a wybierając się nad wodę, odpowiednio zabezpieczyć włosy, jeśli planujemy je często moczyć.