Geometria w modzie - nieśmiertelny akcent lat 60-tych

Geometryczne wzory pozostają w modzie od wielu dziesięcioleci. A Ty, masz już swoją ulubioną rzecz w klimacie lat 60-tych?

 

Geometria zawładnęła światem mody w latach 60-tych. Trapezowe sukienki w kształcie litery A, geometryczne figury i paski. Zróżnicowane formy brylowały także w biżuterii - lata 60-te to oryginalne, rzucające się w oczy duże kolczyki w kształcie geometrycznych kwadratów, kół albo trójkątów.

Geometria w modzie jest nieśmiertelna.  W 2009 roku ponownie użył jej Pierre Balmain. Modelki kroczyły po wybiegu w srebrnych sukienkach w pasy i geometryczne siatki. Cztery lata później, w wiosennej kolekcji na również wykorzytuje geometrię, ale w innym stylu. Czarno-białe geometryczne wzory pojawiają się na spodniach, marynarkach i koszulach.

Kultowe paski, kropki i asymetryczne kroje nadal królują w modzie. Warto pamiętać, że geometryczne wzory dodają luzu eleganckim stylizacjom. W niektórych przypadkach umożliwiają korygowanie niedoskonałości figury. Jeśli chcesz optycznie wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę postaw na pasy układające się wzdłuż talii.

Trapezowe sukienki nadal święcą lata swojej świetności. Są uniwersalne i ultrakobiece. Dopasowane do figury pasują na każdą okazję.

Więcej o: