Domowe sposoby na zdrowe włosy

Podajemy trzy sprawdzone triki na ożywienie włosów bez użycia drogich kosmetyków - jedynie z produktów, które masz w domu!

Włosy są naszym najważniejszym dodatkiem. Zdrowe, odżywione włosy i świetnie obcięta fryzura mogą dodać więcej uroku niż nawet najlepsza stylizacja czy makijaż. Dlatego ważne jest, aby zadbać o to, aby mieć jak najmniej tak zwanych złych dni, kiedy włosy w ogóle nie chcą się układać.

Cytryna - na przywrócenie blasku

Świeżo wyciśnięty sok z cytryny doskonale sprawdzi się jako płukanka, która przywróci blask włosom. Jest też dobrym sposobem na to, aby usunąć wszelkie osady po kosmetykach, które były stosowane na włosy. Wystarczy wycisnąć sok z cytryny, nałożyć go na włosy, pozostawić na 10 minut i spłukać. Efekt gwarantowany - błyszczące i oczyszczone włosy. Tylko uważaj, aby sok nie dostał się do oczu lub na skaleczone miejsca!

Olej ze słonecznika - na regenerację włosów

Odrobina oleju słonecznikowego wmasowana we włosy to dobry sposób na odbudowanie struktury włosa. Zawiń potem włosy na kilkanaście minut w ręcznik, po czym spłucz. Efekt jest ten sam, co po drogich zabiegach u fryzjera. Do regeneracji włosów możesz używać także ziołowych płukanek, które delikatnie mogą zmieniać kolor włosów.

Kwasy omega - zdrowa dieta dla zdrowych włosów

Najlepiej poprawić kondycję włosów przez zdrowe odżywianie. Ryby zawierają kwasy omega 3 i inne kwasy tłuszczowe, które pozytywnie wpływają na kondycję włosów i paznokcie. Nie unikaj też jedzenia mięsa i roślin strączkowych, ponieważ białko w nich zawarte do podstawowy budulec włosów i paznokci.