Geometryczne szorty - dobra inwestycja tego lata

Na dworze hula słońce (nareszcie), więc najwyższa pora wyciągnąć z dna szafy nasze ukochane szorty.

Ten sezon obfituje w najróżniejsze wzory i kolory szortów. Wiadomo, najwygodniejsze są te jeansowe, lekko sprane, które przeżyły z nami już niejedną szaloną eskapadę. Jednak (przyznaje to z bólem serca) nie sprawdzą się one podczas bardziej "formalnych" wyjść.

W takim wypadku ratuje nas inny szortowy trend tego lata - geometryczne printy. Wybierają je gwiazdy m.in Solange Knowles, Anna Faris czy Taylor Swift. Idealnie sprawdzają się one w miejskiej przestrzeni. Świetnie czują się również w towarzystwie żakietów, dzięki czemu, jeśli pracujesz w mniej formalnym zawodzie, świetnie nadadzą się na letnie upały. Nie tylko będzie Ci chłodniej, ale i Twoja stylizacja nabierze wyrazistości i podkreśli charakter Twojej osobowości.

Ważne! Pamiętaj, że jeśli wybierasz geometryczne szorty, to staraj się, by to one były głównym elementem Twojej stylizacji. Reszta niech będzie bardziej stonowana, unikaj efektu choinki. Jedynym dodatkowym szaleństwem, który bym proponował, to buty. Niech staną się przedłużeniem szortów. Warto wybrać te o podobnej kolorystyce, dzięki temu dół nabierze spójności.

Dodatkowym plusem geometrycznych wzorów jest to, że potrafią one zdziałać cuda z sylwetką! Odpowiednio dobrany wzór wyszczupli pupę i nogi, dodatkowo je wydłużając. Jeśli więc masz coś do ukrycia lub wydłużenia, wybierz te, które mają dużo skosów lub pionów. Natomiast jeśli chcesz sobie trochę dodać, zainwestuj w poziome wzory.

Geometryczne szorty to dobra inwestycja tego lata, odnajdą się i na plaży, i w pracy. Jednak oczywiście nie każdemu muszą one przypaść do gusty. Całe szczęści możemy wybierać jeszcze spośród masy innych fasonów spodni, tak jak na przykład niezwykle modnego kroju culottes.

 

Więcej o: