Jak dobrać buty do figury? Porady

Odpowiednio dobrane buty, podobnie jak ubrania, mogą w prosty sposób wyeksponować atuty naszej figury. Jak je dobierać?

Buty są obowiązkowym wykończeniem dla każdej stylizacji. Rzadko jednak skupiamy się na tym, by dobrać obuwie do naszej sylwetki, tak by jak najkorzystniej pokazać swoje atuty. Kupując buty powinnyśmy się więc zastanowić jaki efekt chcemy osiągnąć.

Buty na płaskim obcasie

Płaskie obuwie nigdy nie wydłuży nóg w taki sposób, jak zrobią to obcasy. Jednak są wygodne i jeżeli w danej sytuacji jest to dla ciebie najważniejsze kryterium, to płaskie obuwie również może dopełnić przygotowaną stylizację. Trampki sprawdzą się, kiedy musimy biegać po mieście, zaś płaskie sandały sprawdzą się zarówno na wakacyjne wycieczki jak i do lekkich, wieczornych stylizacji.

Buty, które wydłużą i wyszczuplą nogi

Jeżeli chcesz wydłużyć nogi, niekoniecznie musisz sięgać po szpilki. Nawet niewielki obcas sprawi, że nogi będą wydawać się szczuplejsze. Dobrym rozwiązaniem będą też buty z wydłużonym noskiem.Jeżeli masz świetne nogi, ale kilka kilogramów więcej w górnych częściach ciała, unikaj szpilek na wąskim obcasie i sięgnij po buty z zaokrąglonym noskiem na solidnych słupkach lub platformach.

Jakich butów unikać?

Płaskie buty z zaokrąglonymi noskami sprawią, że sylwetka wydawać się będzie cięższa, dlatego nie sprawdzą się u osób o nieco grubszych nogach. Botki i buty z paskiem wokół kostki optycznie skrócą nogi, wiec sprawdzą się tylko u wysokich kobiet.

Więcej o: